همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

شینا انصاری: اقداماتی نظیر بهبود کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوا موثر هستند

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر بارگذاری بیش از حد آلاینده‌ها در پایتخت به عنوان عامل اصلی آلودگی هوا گفت: اقداماتی نظیر بهبود کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوا موثر هستند اما نمی‌توانند بر بارگذاری بیش از حد غلبه کنند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، شینا انصاری درباره کاهش آلودگی هوا پایتخت با بالا رفتن کیفیت سوخت اظهار کرد: افزایش کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوا بی‌تاثیر نیست. در کنار آن باید مدل‌های حمل و نقلی نیز به سمت حمل و نقل عمومی تغییر کند و از وسایل نقلیه شخصی کم‌تر استفاده شود. اگر کیفیت سوخت به‌ویژه سوخت نفت گاز بهتر شود و گوگرد آن در حد مجاز باشد، می‌تواند بر کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به مولفه‌های گوناگون موثر بر آلودگی هوا ادامه داد: اشتباه است اگر فکر کنیم مشکل آلودگی هوای تهران فقط با افزایش کیفیت سوخت حل‌شدنی است بلکه بهبود کیفیت سوخت نفت گاز یکی از مولفه‌های بهبود کیفیت هواست.

انصاری درباره مهم‌ترین عامل آلودگی هوای تهران گفت: مهم‌ترین علت آلودگی هوا تمرکز زیاد جمعیت، صنعت و خودرو در پایتخت است یعنی ما بارگذاری بیش از ظرفیت محیط زیستی در کلانشهر تهران را شاهد هستیم. در حال حاضر ۴۶ درصد صنایع در وسعت محدود تهران متمرکز شده‌اند.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران اضافه کرد: این بارگذاری بیش از حد در تهران، بیش از توان اکولوژیک و محیط زیستی آن است و باعث شده حتی اگر استاندارد خودروها و کیفیت سوخت را ارتقا دهیم، باز هم آلودگی هوا وجود داشته باشد. در حال حاضر روز به روز به جمعیت و تعداد خودروها در تهران افزوده می‌شود و هرچقدر نیز تلاش کنیم، بازهم در شرایط وارونگی دما با آلودگی هوا مواجه شد.

وی ادامه داد: علیرغم بارگذاری بیش از حد، اقداماتی مانند بهبود کیفیت سوخت، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و بهبود وضعیت صنایع می‌تواند روزهای ناسالم کلانشهر تهران را کاهش دهد و شاهد روزهای سالم و پاک بیشتری در پایتخت باشیم.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران درباره تاثیر و سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری بر آلودگی هوای تهران اظهار کرد: شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ مطالعاتی انجام داد و سهم هریک از وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت‌ها، خودروها، اتوبوس‌ها و… را مشخص کرد.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره برگزاری نمایشگاه محیط زیست و حضور استارتاپ‌های محیط زیستی در آن گفت: برنامه‌هایی مانند نمایشگاه که در آن اقدامات محیط زیستی به نمایش گذاشته می‌شود، از بعد آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و ترغیب سایر بخش‌ها مانند برخی صنایع برای پای کار آمدن و هم سو شدن با محیط زیست و پیاده سازی استانداردهای محیط زیستی موثر است.

وی افزود: اگر حضور حداکثری بخش‌های مختلف را در نمایشگاه شاهد باشیم، فعالیت استارتاپ‌ها هم می‌تواند در استفاده از فناوری‌های جدید و به‌روز برای پایش و کنترل آلودگی هوا و… تاثیر گذار باشد و با شرکت کشورهای دیگر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تجربه‌های خوبی کسب می‌شود.

به گزارش ایسنا نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با حضور برخی شرکت‌های خارجی و داخلی از تاریخ ۷ تا ۱۰ اسفندماه از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه محصولات متفاوت این صنعت عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا