توضیحات «حبیب‌اله محمودان» درباره علت عدم نصب کاتالیست موتورسیکلت‌ها

نایب رئیس اتحادیه قطعه سازان موتورسیکلت در کشور موانع نصب کاتالیست روی موتورسیکلت‌ها را تشریح کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، حبیب‌الله محمودان درباره امکان نصب کاتالیست روی موتورسیکلت‌ها، اظهار کرد: ما در ایران موتورسیکلت‌هایی را بومی‌سازی کرده‌ایم که حتی در کشورهای هم‌جوار قابلیت صادرات دارد اما اگر رشته کار به‌طور کامل در اختیارمان بود می‌توانستیم موتورها را به‌روزرسانی و حتی از آلایندگی آن‌ها جلوگیری کنیم.

وی افزود: متأسفانه در کشور ما قوای محرکه موتورسیکلت تولید نمی‌شود و مدل‌های چینی به کشور عرضه می‌شود که طراحی و ساخت آن بر اساس مسائل مربوط به آن کشور است. علاوه‌ بر این ما باید طراحی مهندسی مستقل داشته‌ باشیم چراکه اگر در طراحی اولیه موتورسیکلت، نصب کاتالیست در نظر گرفته نشود امکان نصب آن بعد از ساخت وجود ندارد.

نایب رئیس اتحادیه قطعه سازان موتورسیکلت در کشور، با اشاره به اینکه متأسفانه طراحی مهندسی موتورسیکلت‌ها نیز در اختیار ما نیست و امکان تغییر در موتورهای موجود را نداریم، تصریح کرد: توان طراحی مهندسی و تولید قوای محرکه موتورسیکلت در کشور وجود دارد اما برخی شرکت‌ها از انجام آن استنکاف می‌کنند و معتقد هستند انجام آن صرفه اقتصادی ندارد.

وی گفت: پیش‌ از این مدل موتورسیکلت اندونزی به‌صورت کاملاً مستقل و با تیراژ بالا تولید می‌شد که از نظر تکنولوژی و بازارسازی وابستگی کمی داشت اما وابستگی ما به چین برای قوای محرکه موتور‌های موجود زیاد است.

محمودان با اشاره به اینکه قوای محرکه موتورسیکلت نیروی حرکت موتور محسوب می‌شود که مجموعه‌ای از قطعات اصلی است و توان تولید آن نیز در کشور وجود دارد،‌ ادامه داد: متأسفانه متولی ساخت آن وجود ندارد و سرمایه‌گذاران ما فقط به آنچه برایشان صرفه اقتصادی دارد، می‌پردازند.

وی گفت: در حال‌ حاضر موتورسیکلتی که صفر تا 100  آن در کشور تولید شود وجود ندارد و مدیریت ضعیفی در این حوزه حاکم است که به ضرر خودمان تمام می‌شود این درحالی‌ است که امکان تولید کامل موتورسیکلت در کشور وجود دارد اما متأسفانه عزمی برای آن نیست.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
تسنیم
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا