کارت زرد و قرمز برای موتورسواران متخلف

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت از اجرای طرح«موتورسوارخوب» خبر داد.

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت از اجرای طرح موتور سوار خوب در شهر تهران و تشویق موتورسواران قانونمند و اخطار جدی به راکبین موتورسوار متخلف خبر داد.

سرهنگ همه خانی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: طرح موتورسوار خوب با مشارکت اداره امور شهروندی شهرداری تهران در سطح شهر تهران آغاز شده و موتورسواران متخلف توسط عروسک داور فوتبال به صورت نمادین کارت زرد و قرمز دریافت می کنند؛ بدین صورت که عروسک شبیه به داور معروف ایتالیایی کولینا به راکبین موتورسوار متخلف به صورت نمادین کارت زرد و قرمز می دهد.

وی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ در این طرح از تمام ظرفیت‌های فرهنگی در جهت ارتقا سطح فرهنگ ترافیک و کاهش تخلفات به خصوص در حوزه موتورسواران که آمار بالایی در بحث تصادفات جرحی و فوتی دارند استفاده می کند.

همه خانی افزود: در واقع این طرح یک اقدام نمادین است که قرار است از ظرفیت بازیکن محبوب فوتبال‌ برای اثرگذاری بهتر برروی رفتارهای موتورسواران بهره کرد.

وی تصریح کرد:این طرح که با مشارکت اداره امور شهروندی شهرداری تهران و با استفاده از شخصیت های جذاب فوتبالی و ورزشی مانند کریستین رونالدو و لیونل مسی و با توجه به جدیت داور ایتالیایی جناب پیر لویی جی کولینا داور معروف ایتالیایی اجرا می شود قرار بر این است که به صورت فانتزی با اجرای طرحی نمادین و با استفاده از عروسکی شبیه به این بازیکنان و داور محبوب ، به موتورسیکلت سوارانی که به هر نحوی در سطح معابر تخلف می‌کنند توسط این عروسک کارت زرد و قرمز داده شود تا بتوانیم اثرات مثبت این اقدام را در رفتارهای آتی این راکبین شاهد بوده و باعث ارتقا سطح فرهنگ ترافیک موتورسواران در سطح شهر تهران باشیم.

همه خانی گفت: در این طرح موتورسیکلت سوارانی که رفتارهای خوب ترافیکی دارند و همواره از کلاه کاسکت استفاده کرده و مدارک آنها کامل است و پلاکشان مخدوش نیست نیز مورد تشویق این داور عروسکی قرار خواهند گرفت .

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به این موضوع که این طرح فرهنگی در تکمیل طرح موتور یار اجرا می شود اظهار امیدواری کرد: طرح‌های فرهنگی-آموزشی که پلیس راهور تهران بزرگ آنها را بدون انتقال موتورسیکلت ها به پارکینگ اجرا می کند بتواند سطح آموزش و مهارت های ترافیکی را با ایجاد رفتارهای ترافیکی مثبت در بین قشر موتورسواران افزایش دهد و شاهد کاهش تخلفات و تصادفات این گروه از رانندگان در سطح شهر تهران باشیم.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
فارس
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا