وظیفه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی قهرمان پروری در موتورسواری نیست/ این کانون چهارمین شرکت ثبت شده در تاریخ ایران است

به گزارش موتورسیکلت نیوز، عبدالکریم یگانه، مدیرکانون جهانگردی و اتومبیلرانی فارس با اشاره به اینکه یک سال از راه‌اندازی این کانون در این استان سپری می شود، گفت: وظیفه این کانون، قهرمان پروری در اتومبیلرانی و موتورسواری نیست بلکه افزایش مهارت‌های رانندگی برای عموم مردم با خودروهای معمولی است.

وی اضافه کرد: این کانون در سال ۹۸ فعالیت خود را در استان فارس آغاز کرد اما به دلیل شیوع کرونا نتوانستیم فعالیت‌های خود را دنبال کنیم اما ظرف این یک سال زیرساخت‌های لازم را فراهم کردیم و افرادی هم به عنوان مسوول کمیته‌های مختلف برگزیدیم که احکام آنها امروز (دوم بهمن ماه ۹۹) با حضور اردشیر درویشی رییس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در مهمانسرای جهانگردی شیراز به آنان اهدا شد.

یگانه ، با بیان اینکه این کانون در استان فارس، محوریت استان‌های جنوبی کشور را هم بر عهده دارد، اظهار داشت: همچنین این کانون می‌تواند هم‌افزایی خوبی با فدراسیون اتومبیلرانی و هیات‌های ذی‌ربط داشته باشد تا از این طریق افراد مستعد را به آنها معرفی کنیم.

به گفته یگانه، حوزه فعالیت این کانون، دفاع از حق و حقوق رانندگی و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و گردشگری در حوزه هایی است که به رانندگی مربوط می‌شود.

نماینده فدراسیون بین‌المللی جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به ۲ بخش تفکیک شد، بخشی به نام بخش رانندگی عمومی (موبیلیتی) زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درآمد و بخش قهرمانی و حرفه‌ای آن که داخل پیست برگزار می‌شود و می‌تواند قهرمان پروری کند بر عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته شد. 

یگانه بیان داشت: در نهایت، انگیزه و هدف از تاسیس این کانون، پرداختن به ورزش حرفه‌ای نیست بلکه حل مشکلات ترافیکی و افزایش مهارت‌های رانندگی است.

وی گفت: کانون اتومبیلرانی و جهانگردی در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد که از جمله آنها صدور احکام و گواهینامه بین‌المللی، حوزه جهانگردی و امداد خودرو است که در همه استان‌ها نمایندگی دارد.

برگزاری کلاس مربیگری مهارت‌های رانندگی با حضور ۵۰ نفر در شیراز

مدیرکانون جهانگردی و اتومبیلرانی فارس در بخش دیگری از مطالب خود افزود: هم اینک یک دوره کلاس مربیگری مهارت‌های رانندگی و مدیریت سوانح جاده‌ای با حضور ۵۰ نفر از سراسر کشور در شیراز در حال برگزاری است که به مدت سه روز ادامه دارد و پس از اتمام آن به افرادی که در آزمون این دوره قبول شوند، از سوی کانون کشوری به آنان گواهینامه اعطا خواهد شد.

در حاشیه برگزاری این کلاس‌ها چندین خودرو مخصوص امداد و نجات به نمایش گذاشته شده است.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا