قدردانى از رسانه‌هاى رسمى کشور در جهت مقابله با فیک نیوزها توسط کمیته اطلاع‌ر‌سانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا
قدردانى از رسانه‌هاى رسمى کشور در جهت مقابله با فیک نیوزها توسط کمیته اطلاع‌ر‌سانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا
کمیته اطلاع‌ر‌سانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشکر از فعالیت مستمر و ۲۴ساعته تمام رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور، ضرورت همیاری با نهادهای متخصص و رسمی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را یادآور شد، و در این راستا اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در این اطلاعیه آمده است: 

ضمن قدردانی از فعالیت شبانه‌روزی اصحاب رسانه در ایام تعطیلات سال نو به منظور افزایش همیاری عمومی و همبستگی در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا و انتشار مطالب آگاهی‌بخش و امید آفرین و در عین حال رصد و پایش نیازهای عمومی و مشکلات جامعه، از تلاش مسئولانه تمامی دست‌اندرکاران صداو سیما، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها،  پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و فعالان شبکه‌های اجتماعی و کنش‌گران مدنی که در این روزها همراه با مردم، دغدغه همکاری با خدمت‌گزاران خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در کشور را دارند، صمیمانه تشکر می‌شود. 

از آنجا که استمرار مواجهه با این بلیه مستلزم صبر، تلاش و مجاهدت است، لذا برای کمک به مهار این بیماری و در راستای اقدامات پیشین ضمن توجه به ضرورت‌های کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از منظر اطلاع رسانی، نکات توجیهی و توصیه‌های زیر ارائه می‌شود.

در قسمتى از این اطلاعیه آمده است:

  • مرجع اصلی اطلاعیه‌ها در خصوص طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ با محوریت کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور است و جزیئات اقدامات و دستورالعمل‌ها درمرکز و استان ها ازطریق این کمیته ابلاغ می شود.
  • از آنجایی که ابهامات و نارسایی های احتمالی در اجرای طرح باید با کمک مسئولین ذیربط سریعا باید پاسخ داده و مرتفع شود ضرورت دارد رسانه‌ها در جهت اقناع  و تبیین طرح نسبت به اطلاع‌رسانی نارسایی های احتمالی و موضوعاتی که حین اجرای طرح نیاز به  واکنش نهادهای مسئول دارد، اقدام کنند. 
  • ضرروى است شوراهای اطلاع‌رسانی استان‌ها در سراسر کشور از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی محلی و منطقه‌ای به نحو شایسته‌ای در جهت اطلاع‌رسانی، دریافت بازخوردها و بالا بردن مشارکت عمومی در اجرای این طرح استفاده کنند.
  • ایجاد مرجعیت خبری در داخل کشور و مقابله با فیک نیوزها به عنوان اولویت رسانه‌ها در جهت اجرای موفق این طرح ملی مورد توجه قرار گیرد.

لطفا براى مشاهده متن کامل اطلاعیه کلیک کنید.

  • منبع خبر : پايگاه اطلاع رسانى دولت