بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت روسیه در نیمه اول سال ۲۰۲۰

به گزارش موتورسیکلت نیوز، صنعت موتورسیکلت در کشورهای مستقل مشترک المنافع (منطقه CIS) در حالی که حجم فعلی پایین است، پتانسیل عظیمی دارد. این مناطق ملت های زیر را شامل می شود: ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان که همه در منطقه ای با هوای سرد، مسافت زیاد در بین شهرهای اصلی و تراکم کم جمعیت واقع شده اند.

کشورهایی که برای مسافرت های ماجراجویی با موتورسیکلت شگفت انگیز هستند. اما، هنوز با درآمد سرانه برای توجیه هزینه های بزرگ و خرید وسایل نقلیه برای سرگرمی مناسب نیستند. در حالی که استفاده از موتورسیکلت/ اسکوتر برای رفت و آمد فردی مانند سایر مناطق جهان محبوب نیست.

صنعت موتورسیکلت در روسیه

موتورسیکلت ها در روسیه بسیار محبوب‌اند و مردم روسیه مارک های برتر مانند بی‌ام‌و و دوکاتی را دوست دارند. در حالی که بیش از ۶۰ درصد بازار توسط مارک های ژاپنی تسلط دارد.

تا چند سال پیش، روسیه در میان ۳۰ بازار برتر جهان بود. در سال ۲۰۱۳ بازار با بیش از ۱۷۰٫۰۰۰ دستگاه فروش و ۲۰۰ مارک توزیع شده واقعاً پویا بود. در سال های گذشته، با ورود چندین مارک جدید چینی که در رقابت با مارک های سنتی اروپایی و ژاپنی وارد رقابت شدند، صنعت و موتورهای دوچرخ و اسکوتر، با پیشنهاد وسایل نقلیه برقی ارزان قیمت، تقویت شد.

اما، اثرات تحریم های ONU در سال ۲۰۱۳ واردات وسایل نقلیه و قطعات یدکی را مسدود کرد و بازار سقوط کرد و دو سوم حجم خود را در دوره ۲۰۱۳-۲۰۱۵ از دست داد و دوباره سقوط کرد و در سال ۲۰۱۷ به تعداد ۷٫۱۴۵ دستگاه رسید. تقریبا موتورسیکلت ها در روسیه نزدیک بود که منقرض شوند. با این حال، در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بهبودی برقرار بود و حجم در سال ۲۰۱۹ به ۱۳٫۰۴۴ واحد رسید. البته هنوز هم در سطح بسیار پایین قرار دارد.

شروع سال ۲۰۲۰ با فروش سه ماهه اول با تعداد ۱٫۹۵۹ دستگاه (+ ۱۰۰%) بسیار مثبت بوده است و حتی گسترش سریع Covid19 نیز رشد را متوقف نکرده است. با فروش نیمه اول سال ۲۰۲۰ در تعداد ۵٫۰۴۶ دستگاه، ۲۱٫۵ درصد رشد داشت. در ماه جولای، فروش ۱٫۶۰۸ دستگاه (+ ۱۴٪) و تا به امروز یعنی هفت ماه اول تعداد ۷٫۷۳۸ دستگاه (+ ۱۹٫۹٪) فروش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا