مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

آغاز فعالیت صنوف فنی و تعمیراتی در کرمان

به گزارش موتورسيكلت نيوز به نقل از خبرگزارى ايسنا، “یوسف جعفری” درباره فعالیت برخی صنوف از سه شنبه ۱۹ فروردین ماه اظهار کرد: ستاد استانی مدیریت کرونا در ۱۷ فروردین ماه جاری تصمیم گرفت برخی صنوف باز باشند که درواقع باید از ابتدا این واحدها فعال می ماندند. 

وی با بیان اینکه در پی برخی مخالفت ها، براساس بند ۷ مصوبه، قرار شد دیگر ستاد استانی برای فعالیت اصناف تصمیم نگیرد و این موضوع از ستاد ملی تبعیت کند تصریح کرد: از امروز صنوف فنی و تعمیراتی و غذای بیرون بر شامل صنوف تعمیرکاران خودرو،  تعمیرکاران موتورسیکلت و دوچرخه، تعمیرکاران لوازم خانگی، تعمیر قفل و کلیدسازی، خدمات باتری و برق اتومبیل، ماشین‌ساز، فلزتراش و زیربندی خودرو، خدمات فنی و تعمیرات ماشین‌های اداری، تأسیسات ساختمان، رستوران، کبابی، چلوکبابی و تهیه غذا، مشروط به عدم سرو غذا در محل و فقط به‌صورت بیرون‌بر و واحدهای فروش و توزیع نهاده‌های کشاورزی، شامل بذر، سم و کود؛ فعالیت خود را از سر می گیرند و بقیه اصناف نیز از ۲۳ فروردین فعالیت خود را دوباره از سر خواهند گرفت.

رییس اتاق اصناف کرمان با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی توسط اصناف بیان کرد: واحدهای صنفی تعمیرات موبایل (فقط تعمیرات) نیز می توانند مانند سه صنف عنوان شده از امروز باز باشند.

به گزارش ایسنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای که 19 فروردین ماه منتشر کرد، موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران به اجرا در می‌آید را برای اطلاع عموم مردم منتشر کرد.

در بخش هایی از این اطلاعیه آمده است: «طرح فاصله گذاری هوشمند  ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل «غیر پر ریسک» همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می کنند.

با تلاش مستمر و هماهنگی بین اتاق بازرگانی و اصناف و  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور العمل های بهداشت صنوف و کسب و کارها تدوین و طی روزهای آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و هرگونه فعالیت صنفی منوط به اجرای این دستورالعمل ها خواهد بود.

بخش های تولیدی – اصناف و مشاغل مشخص شده در طرح برای خدمت رسانی به مردم نیز با اجرای دستورالعمل های تخصصی و عمومی بهداشتی مصوب و ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امکان فعالیت کسب و کار خواهند داشت.

با تلاش مستمر و هماهنگی بین اتاق بازرگانی و اصناف و  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور العمل های بهداشت صنوف و کسب و کارها تدوین و طی روزهای آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و هرگونه فعالیت صنفی منوط به اجرای این دستورالعمل ها خواهد بود.

براساس برنامه ریزی انجام شده کلیه صنوف موظف به ثبت نام و اخذ تعهد از صاحبان کارگاه ها و صنوف در سایت وزات بهداشت (مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی) خواهد بود و پس از دریافت کد مجوز فعالیت صادر خواهد شد.»

براساس این گزارش، پیش از اين نیز استاندار کرمان روز یکشنبه 17 فروردین ماه در حاشیه ستاد استانی مقابله با کرونا درباره وضعیت فعالیت اصناف گفته بود: «درباره فعالیت مجدد ۱۶ صنف از ۵۶ صنفی که در گذشته تعطیل شده بودند در این جلسه به جمع بندی نرسیدیم و مقرر شد فعالیت کلیه واحدهای صنفی طبق مصوبات ملی باشد و در این باره به صورت استانی تصمیم نخواهیم گرفت.»

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا