بوشهر، جایگاه دوم کشوری در تصادف‌های با موتورسیکلت را به خود اختصاص داد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی از هر ٣ نفر کشته تلفات تصادفات محورهای برون شهری و روستایی استان یک نفر موتور سوار است که از این حیث بوشهر جایگاه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، عبدالکریم اخترشناس افزود: در سال گذشته  ٢٤٧  نفر بر اثر تصادف در محورهای برون شهری و روستایی استان جان خود را از دست دادند که تعداد ۸۵ نفر از آنها راکب و یا سرنشین موتورسیکلت بوده‌اند که سهم ۳۴.۳ درصدی تلفات را شامل می‌شود.

 به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر، وی بیان کرد: بر اساس آمارها ضربه به سر بدلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی نزد موتورسواران سهم ۴۷ درصدی را در فوت به خود اختصاص داده که نشانگر اهمیت کلاه ایمنی در حفظ جان راکبان و سرنشینان موتورسیکلت است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: بیشترین تصادف‌های منجر به فوت موتورسواران استان در ساعت‌های غروب و ابتدایی شب (۱۸الی ۲۰) اتفاق افتاده که روشن کردن چراغ ها در این ساعت‌ها، نصب برچسب‌های شبرنگ بر بدنه موتورسیکلت و پوشیدن لباس با رنگ روشن می‌تواند نقش بسزایی در دیده شدن موتورسوار از سوی سایر کاربران جاده‌ای داشته باشد.

انتهای پیام

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا