مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

تبدیل ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت بنزینی به برقی توسط شهرداری اصفهان

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری اصفهان با بانک مهر ایران و نیز سازنده موتورسیکلت‌های برقی هماهنگی کرده است که زمینه تبدیل ۱۰۰ هزار موتور سیکلت بنزینی به برقی برای متقاضیان فراهم شود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، محمد نورصالحی در مورد اقدامات شهرداری اصفهان راجع به آلودگی هوا اظهار کرد: ما در مدیریت شهری نمی‌توانیم منتظر پدیده‌ای باشیم تا وقتی که اتفاق افتاد به دنبال راهکار برای آن باشیم بر همین اساس از ماه‌های گذشته به دنبال رفع مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا از طریق جلسات شورای عالی محیط زیست در شهرداری بوده‌ایم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در شهرداری اصفهان ستاد محیط زیست و آلودگی هوا هر هفته تشکیل و جلساتی با مدیران داخلی شهرداری و نیز محیط زیست و سایر دستگاه‌ها برگزار می‌شود اما شهرداری به تنهایی متولی کاهش این شرایط نیست و به سهم خود دخیل است.

وی ادامه داد: از طرفی دستگاه های تاکسی و اتوبوس شهرداری اصفهان به عنوان محرک عمومی، فرسوده هستند و از طرف دیگر سوخت مصرفی و استاندارد بودن آن از مواردی است که مسوولان امر باید میزان استاندارد بودن آن را سنجش کنند.

نورصالحی گفت: شهرداری تلاش کرده است که معاینه فنی، رفع عیب و دودزا بودن، فیلترگذاری و سایر موارد فنی اتوبوس‌های شهری را بر طرف کند و در راستای بهبود ناوگان حمل و نقل شهری، در طی ۲ سال گذشته ۴۰۰ دستگاه اتوبوس شهری خریداری کرده که تعدادی تحویل و مابقی در حال رایزنی برای تحویل است.

وی ادامه داد: در همین راستا همچنین حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی خارجی برای تردد در بافت مرکزی شهر در خواست شده که در حال پیگیری هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری اصفهان با بانک مهر ایران هماهنگی کرده است که ۱۰۰ هزار موتور سیکلت بنزینی به برقی تبدیل شود و نیز تبدیل ۵ هزار تاکسی فرسوده به نو از طریق وام قرض‌الحسنه در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایرنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا