همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

سرهنگ دوم محمدعلی ملایی: رفت و آمد موتورسیکلت «پاکشتی» در معابر شهری قشم ممنوع است

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم گفت: رفت و آمد موتورسیکلت‌هایی تحت عنوان «پاکشتی» در معابر درون شهری ممنوع است و در صورت رویت علاوه بر جریمه و ضبط موتورسیکلت، مالک این وسیله نقلیه به دادگاه معرفی می شود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ دوم محمدعلی ملایی افزود: موتورسیکلت «پاکشتی» وسیله نقلیه‌ای کوچک و سبک تر از موتورسیکلت‌های معمولی است که برای استفاده در محوطه بنادر طراحی شده است.

وی ادامه داد: خارج کردن این قبیل موتورسیکلت‌ها از بنادر و وارد کردن آن به دیگر مناطق قاچاق محسوب شده و رفت و آمد آنها در معابر درون شهری منجر به توقیف وسیله نقلیه و معرفی مالک آنها به مرجع قضایی می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم توضیح داد: با توجه به اینکه رفت و آمد موتور سیکلت‌های غیرمجاز و فاقد پلاک معروف به پاکشتی در شهرستان مرزی قشم در حال افزایش است، ماموران پلیس راهور در راستای اجرای ماده ۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی از آمد و شد آنها جلوگیری خواهند کرد.

سرهنگ دوم ملایی با بیان اینکه ماده ۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی اشعار می دارد همه وسایط نقلیه موتوری و غیر موتوری باید دارای پلاک باشند و پلیس موظف است از رفت و آمد آنها جلوگیری کند اعلام کرد: با توجه به اینکه موتورسیکلت‌های یادشده فاقد پلاک و شماره ارکان هستند شرکت‌های بیمه قادر به پوشش بیمه‌ای آنها نیستند و در صورت تصادف آثار و عواقب جبران ناپذیری به خانواده‌ها و جامعه وارد می‌شود.

وی اضافه کرد: به همه قشموندان و جزیره نشینان اعلام می‌کنیم خرید اینگونه وسایط نقلیه ممنوع بوده و در صورت توقیف برخوردهای قانونی صورت می‌گیرد و مالکان موتورسیکلت‌ها به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم افزود: برخی از قشموندان تصور می‌کنند به دلیل اینکه موتورسیکلت‌های پاکشتی دارای حجم موتور پایین هستند نیازی به گواهینامه ندارند که در پاسخ این دسته از شهروندان اعلام می‌شود در هیچ جای از قانون به این موضوع اشاره نشده که گواهینامه رانندگی بر اساس حجم موتور باشد و شامل همه وسایط نقلیه موتوری و تمام موتورسیکلت ها است.

وی با اشاره به اینکه از آنجایی که موتورسیکلت‌های پاکشتی در چرخه شماره گذاری قرار نمی گیرند و در صورت توقیف امکان ترخیص آنها وجود ندارد، گفت: قشموندانی که می خواهند از موتور‌سیکلت‌های برقی و یا با حجم موتور پایین استفاده کنند بهتر است از مراکز خرید معتبر موتورسیکلت‌های مجاز و دارای پلاک خریداری کنند تا به لحاظ مالی زیاندیده نشوند.

سرهنگ دوم ملایی از اجرای طرح توقیف موتورسیکلت‌های که راننده یا سرنشین آنها فاقد حجاب هستند خبر داد و گفت: ماموران پلیس در سطح شهر قشم این افراد را که کشف حجاب کرده‌اند به مرجع قضایی معرفی می‌کنند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

پایان پیام/

منبع
ایرنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا