مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

واردات موتورسیکلت از ابتدای سال 1402 به جزیره کیش ممنوع شد

مدیر حمل و نقل عمومی کیش گفت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک، واردات موتورسیکلت های شارژی به این جزیره از ابتدای سال ۱۴۰۲ ممنوع شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، مهدی جهانی با بیان اینکه از سال گذشته با عملیات پلاک گذاری ساماندهی موتورسیکلت های شارژی در این جزیره آغاز شده است اظهار کرد: هم اکنون شیوه نامه کاملی در بخش های ایمنی، مقررات و ضوابط فنی و نحوه فعالیت این وسیله نقلیه تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این شیوه نامه و تصویت شورای ترافیک و هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از ابتدای سال ۱۴۰۲ واردات موتور سیکلت های شارژی به این جزیره ممنوع خواهدبود  و تنها ۵۰۰ دستگاه بر اساس نیاز جزیره طبق نظر مدیر حمل و نقل عمومی اجازه ورود خواهد داشت.

جهانی یاد آور شد: واردات ۵۰۰ دستگاه تنها توسط تولید کنندگان داخلی میسر خواهد و تولید کنندگان داخل جزیره نیز طی ۶ ماه آینده باید نسبت به اخذ استانداردهای لازم از دستگاه های ذیربط اقدام کنند تا به ازای اسقاط سه موتور سیکلت اجازه واردات یک دستگاه از محل ۵۰۰ مورد مجوز را داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین طرح ضربتی ساماندهی کرایه موتورسیکلت ها به گردشگران با همکاری پلیس های انتظامی و راهور، معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد و معاونت ورزش و تفریحات سالم و مدیریت اجرائیات شرکت عمران، آب و خدمات از ۲۰ اسفند آغاز شده و دستگاه های توقیفی به علت تخلفات تا پایان تعطیلات نوروزی اجازه ترخیص نخواهند گرفت.

مدیر حمل و نقل عمومی کیش افزود: تفکیک پلاک های شخصی و گردشگری موتورسیکلت ها در ۲ رنگ نارنجی و سفید و احداث پیست گردشگری ویژه موتور سیکلت از دیگر تصمیمات شورای ترافیک جزیره برای ساماندهی این وسیله نقلیه است.

وی گفت: در این راستا مقرر شده پلاک نارنجی ویژه گردشگری و سفید ویژه استفاده شخصی باشد و در هفت نقطه از سواحل کم تردد جزیر ۱۸ کیلومتر پیست ویژه احداث و به بهره برداری برسد که هم اکنون پیمانکاران مزایده این طرح مشخص شده است.

ساماندهی موتورسیکلت های شارژی به عنوان یکی از معضلات ترافیکی جزیره که نقش حدود ۲۵ درصدی در تصادفات داشتند از پاییز سال گذشته با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات طی مراحل مختلفی انجام شده است.

پلاک گذاری هفت هزار دستگاه، الزام استفاده از کلاه ایمنی، تسهیل صدور گواهینامه و ممانعت از فعالیت برخی افراد و تمام هتل های جزیره کیش در مقوله اجاره این وسیله به گردشگران از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.

تاکنون با اجرای این طرح ها نقش موتورسیکلت ها در تصادفات جزیره از ۲۵ درصد به ۱۳ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایرنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا