تاثیر اسقاط وسایل‌نقلیه بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: یکی راهکارهای اصلی کاهش آلودگی ها و ترافیک کلانشهرها، اسقاط خودروهای فرسوده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر در اختتامیه نوزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با اشاره به تعداد خودروهایی که در کشور تردد می کنند، اظهارکرد: حدود ۳۹ میلیون خودرو در سطح کشور داریم و سالانه حدود دو میلیون وسیله نقلیه نیز به چرخه ترافیک شهرها و جاده ها اضافه می شود که مدیریت آن نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

رئیس پلیس راهور فراجا تصریح کرد: خودروهای تولیدی، مونتاژ و وارداتی به چرخه ترافیک اضافه می شوند و از طرفی به بحث اسقاط توجه جدی نمی شود و با این شرایط طبیعی است که کم کم خیابان های ما تبدیل به پارکینگ های بزرگ می‌شوند.

وی با بیان اینکه در کل دنیا عمر مفید وسایل نقلیه برای تردد هفت سال است ولی در کشور ما هیچ محدودیتی برای تردد وجود ندارد، تاکید کرد: حتماً باید موتور اسقاط در کشور روشن شود چراکه امروز تقریبا بیش از ۳۵ درصد وسایل نقلیه در کشور فرسوده است.

هادیانفر در خصوص وضعیت اسقاط موتورسیکلت ها نیز گفت: حدود  ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت در کشور تردد می کنند که تقریباً ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه از آن‌ها کاربراتوری و فرسوده است و از آنجایی که اغلب برای امرار معاش مورد استفاده قرار می گیرند لذا با اعمال سیاست های تشویقی و ارائه تسهیلات مناسب باید به موضوع اسقاط در این حوزه توجه شود.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم برای رفع نقاط حادثه خیز اظهارکرد: یکی از عوامل اصلی موثر بر تصادفات، نقاط خیز است و از زمان شروع به کار دولت سیزدهم جلسات خوبی در این خصوص با حضور رئیس جمهوری، معاون اول و وزیر کشور برگزار شده که مثمر ثمر واقع شده است.

وی افزود: حدود  ۵۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در کشور وجود دارد که ۳۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و مابقی در شهرها هستند و وزارت راه اعلام کرد ۳۵۰ نقطه را آشکار سازی و اصلاح کرده است.

هادیانفر با بیان اینکه ۳۴ درصد از کل تصادفات در جاده ها رخ می‌دهد که متاسفانه ۷۰ درصد از افراد جان خود را از دست می‌دهند، افزود: محورهای پرخطر ما ۸۰۰۰ نقطه است که آن‌ها نیز باید آشکارسازی سپس اصلاح شود همچنین ۸۸۰ نقطه پر تصادف جاده ها نیز باید هرچه سریع  تر اصلاح شوند.

رئیس پلیس راهور فراجا در پایان یاد آور شد:  همانگونه که در جلسات مختلف با مسئولان گفتیم، یکی از راهکارهای اصلی کاهش آلودگی هوا و مشکل ترافیک کلانشهرها، توجه به عمر مفید وسایل نقلیه و اسقاط است.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا