همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

شهردار تهران: طی 4 سال تعداد ۳۰۰ هزار دستگاه «موتورسیکلت کار» در تهران برقی می‌شوند/ ۷۶ درصد موتورهای پلاک‌شده توسط پلیس فرسوده‌اند

شهردار تهران از برنامه چهار ساله شهرداری برای برقی کردن ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران خبر داد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در مراسم آئین رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی که در شنبه امید و افتخار صورت گرفت، با بیان اینکه ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت کار داریم و هدف گذاری ما این است که در وهله اول این ۳۰۰ هزار موتور سیکلت در تهران را برقی کنیم، گفت: این مهم در برنامه چهار ساله پیش رو قرار دارد.

زاکانی با بیان اینکه در روز هوای پاک شاهد شروع و همکاری عملی سازمان‌های مختلف هستیم که با شروع به کار ۱۰۰ موتورسیکلت برقی این همکاری آغاز می‌شود، گفت: این تفاهم‌نامه بین شهرداری، شرکت پست، وزارت ارتباطات و سازمان محیط زیست است که ما قابلیت آن را داریم تا بیش از ۷۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی را وارد ناوگان کنیم.

وی با بیان اینکه ما از روز اول بر مدیریت مشارکت پذیر تاکید داشتیم و امروز نمود این نوع مشارکت است، گفت: این یک همکاری بین سازمان پست، وزارت ارتباطات، سیستم بانکی و سازمان محیط زیست است.

شهردار تهران با بیان اینکه تا آبان امسال دو میلیون و ۶۰۰ هزار موتورسیکلت توسط پلیس راهور پلاک شده که ۷۶ درصد این موتورسیکلت‌ها فرسوده بودند، گفت: این در حالیست که موتورسیکلت‌هایی که هنوز پلاک نشده‌اند نیز آمار آلایندگی‌شان مشخص نیست.

زاکانی با بیان اینکه هر موتورسیکلت کاربراتوری به اندازه ۱۰ موتورسیکلت انژکتوری آلایندگی دارد و آلایندگی آن به اندازه ۱۳ ماشین یورو۵ است، گفت: عملا در تهران ما با وسایلی روبرو هستیم که آلاینده زا هستند.

۱۳ درصد حمل و نقل در تهران در ساعت پیک با موتورسیکلت صورت می‌گیرد 

وی با بیان اینکه ۱۳ درصد حمل و نقل در ساعت پیک با موتورسیکلت و در حالت عادی شش درصد ترددها با موتورسیکلت انجام می‌شود، گفت: این عدد بالایی است و در تصمیم گیری‌ها باید دقت کنیم که ما می‌خواهیم برای ۱۳ درصد ترددها تصمیم بگیریم.

شهردار تهران با اشاره به حجم تردد موتورسیکلت‌ها در تهران گفت: اگر امکاناتی فراهم شود که از موتورسیکلت برقی استفاده کنیم، عملا صرفه جویی زیادی در مصرف سوخت می‌شود و همچنین در حوزه آلایندگی شرایط‌مان بسیار بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز به مناسبت روز هوای پاک شاهد ورود موتورسیکلت‌های برقی در قالب شنبه‌های امید و افتخار هستیم، گفت: امیدوارم این همکاری بین بخشی ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا