مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

کلاهبرداری هزار میلیاردی تومانی از ۴۰۰ نفر به بهانه فروش موتورسیکلت‌های سنگین

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در حوزه لیزینگ نیز اخیرا دو باند شرکت لیزینگی که متهمان این شرکت‌ها دستگیر شده‌اند و بیش از ۲۰۰ شاکی دارد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایلنا، سرهنگ جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس آگاهی از ابتدای سال تاکنون در حوزه جعل و کلاهبرداری گفت: در حوزه جعل و کلاهبرداری ما نسبت به سال گذشته یعنی مدت مشابه سال گذشته با اقدامات خوبی که در ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری و تلاش شبانه‌روزی و همکاری خوبی که مراجع محترم قضایی با پلیس آگاهی داشته‌اند با کاهش وقوعات در زمینه جعل مواجه شده‌ایم و همچنین با کیفی شدن دستگیری‌ها و افزایش آن مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه لیزینگ ما امسال بیش از ۸ شرکت را شناسایی و متهمان مرتبط با این شرکت‌ها دستگیر و شرکت نیز پلمب شده است. در خصوص شرکت‌های هرمی نیز توانسته‌ایم بعد از اعلام خانواده‌ها و مالباختگان توانسته‌ایم کمتر از ۴۸ ساعت دفاتر شرکت‌های هرمی را شناسایی و اعضای این شرکت‌ها را شناسایی و دستگیر کنیم.

سرهنگ تقی‌پور همچنین درباره انهدام باند فروش موتورسیکلت با اسناد جعلی گفت: باندی که در زمینه فروش حواله موتورسیکلت سنگین اقدام می‌کردند این باند از تعداد ۴۰۰ نفر از شهروندان قریب به هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند در صورتی که تنها ۲۰ موتور تحویل داده‌اند. ۵ نفر از متهمان این پرونده نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند و پرونده در حال رسیدگی است و به نوبه خود یکی از شگردهای نوین کلاهبرداری است.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایلنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا