مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

علی خویشوند: «شرکت توان» تنها تولیدکننده باتری موتورسیکلت‌های برقی در ایران است

مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم شرکت توان اظهار داشت: عدم ایجاد زیرساخت ها و هماهنگی ارگان های مختلف مانع از رشد قابل توجه تولید باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی در یکسال اخیر شده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرخودرو، علی خویشوند مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم شرکت توان اظهار داشت: عدم ایجاد زیرساخت ها و هماهنگی ارگان های مختلف مانع از رشد قابل توجه تولید باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی در یکسال اخیر شده است.

خویشوند درباره وضعیت تولید باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی عنوان کرد: ظرفیت تولید باتری های لیتیومی از روزانه 4 هزار سلول به 7 هزار سلول رسیده و تقریبا ظرفیت تولید دو برابر شده است اما عدم ایجاد زیرساخت ها و هماهنگی ارگان های مختلف مانع از رشد قابل توجه تولید باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی در یکسال اخیر شده است.

وی با بیان اینکه عمده مشتریان ما نیروهای نظامی هستند،افزود: برخی از خودروسازان خصوصی برای برقی و هیبریدی کردن محصولات خود درخواست هایی داشته اند اما تولید باتری برای خودرو و موتورسیکلت های برقی با توجه به عدم وجود نیاز در بازار به شکل انبوه نیست.

مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم شرکت توان با اشاره به اینکه شرکت توان تنها تولید کننده باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی در کشور است، گفت: در حال حاضر در مناقصه یکی از خودروسازان بزرگ برای تامین باتری اتوبوس برقی این خودروساز شرکت کرده و با شرکت های وارد کننده در حال رقابت هستیم.

خویشوند در خصوص وضعیت واردات باتری خودرو و موتورسیکلت های برقی در کشور بیان کرد: این نوع باتری ها چون مقاضی در بازار ندارند به ندرت وارد کشور می شوند.

وی همچنین با مقایسه کیفیت و قیمت باتری های لیتیومی تولید داخل و وارداتی عنوان کرد: باتری های وارداتی قطعا قیمتی بالاتر از باتری های تولید داخل دارند اما چون حداکثر توان تولیدات ما 2200 میلی آمپر است اگر شرکتی متقاضی باتری 3 هزار میلی آمپر باشد ناچار به واردات است که قطعا با افزایش توان باتری کیفیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم شرکت توان در پایان خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه جلسات متعددی با وزارت صمت و خودروسازان مبنی بر داخلی سازی صد در صد باتری های لیتیومی داشته ایم اما متاسفانه تا کنون نتیجه ای حاصل نشده است.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
خبر خودرو
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا