مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دستور تشکیل جلسه برای آلودگی هوا ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها

دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران الزام هواشناسی به تهیه طرح اپلیکیشن پیش رخدادهای گرد، غبار و سیل و توفان را یکی از مصوبات این جلسه ذکر کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، در تشریح مصوبات نخستین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در سال جاری که ظهر امروز با حضور عابد ملکی – معاون امور عمرانی استاندار تهران – و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد، گفت: در جلسه امروز که در خصوص بررسی موضوعات مربوط به آلودگی هوای تهران تشکیل شده بود، مقرر شد طرح پیشنهادی طراحی اپلیکیشن پیش رخدادهای گرد و غبار، سیل، توفان و موضوعات مشابه و مرتبط، از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت امور عمرانی استانداری تهران برای بررسی و تامین اعتبار لازم ارائه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: با توجه به ارائه خروجی سامانه پایش عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در ارتباط با قانون هوای پاک مقرر شد، کلیه دستگاه‌ها با توجه به امتیاز کسب شده، موارد نقص گزارش‌ها و دلایل عدم تحقق تکالیف را اعلام و نسبت به ارائه برنامه زمانبندی انجام تکالیف مقرر در قانون هوای پاک به دبیرخانه و استانداری اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به مشکلات زیر ساختی و آلودگی هوا ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر تهران مصوب و مقرر شد، به منظور بررسی و رفع مشکلات موجود جلسه تخصصی با محوریت دفتر فنی استانداری تهران و سایر دستگاه‌های مرتبط تشکیل شود و گزارش اقدامات هریک از دستگاه‌ها به تفکیک در جلسه آتی کاهش آلودگی هوا ارائه شود و مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، محمودی در پایان با تاکید به اهمیت تشکیل جلسات منسجم و پیوسته برای بررسی موضوعات و تکالیف قانونی دستگاه‌ها در قانون هوای پاک به منظور برخورداری از شرایط مطلوب کیفیت هوا در تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه در نیمه‌های فصل تابستان هستیم و اندک اندک به فصل پاییز و سرما و متعاقب آن به آلودگی هوا نزدیک می‌شویم، انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی و مسئول با جدیت بیشتر و اولویت قراردادن این موضوع به وظایف ذاتی و قانونی خود بپردازند.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایسنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا