همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

حوادث موتورسیکلت با طرح ساماندهی در کیش ۱۰ درصد کاهش یافت

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه کیش گفت: تصادفات موتورسیکلت ها در این جزیره با اجرای طرح ساماندهی این وسیله نقلیه پس از ۶ ماه حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ مهدی توانگر با اشاره به اینکه طرح پلاک گذاری از آبان سال گذشه به منظور سازماندهی تردد و افزایش سطح فرهنگ ترافیک جزیره اغاز شده است اظهار داشت: تا کنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت در این طرح پلاک گذاری شده است.

وی اضافه کردد: پیش از اجرای این طرح موتورسیکلت ها در ۴۰ درصد تصادفات جزیره نقش داشتند و در ۲۰ درصد موارد نیز مقصر شناخته می شدند که هم اکنون نقش آنها در تصادفات به ۳۰ درصد کاهش داشته است و تنها در ۱۵ درصد مقصر هستند.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه کیش یادآور شد: طرح ساماندهی موتورسیکلت ها برای تردد قانونمند این وسیله نقلیه در جزیره کیش در سه بخش پلاک گذاری، اخذ بیه نامه، همراه داشتن گواهینامه و کلاه ایمنی برای راکب و ترک نشین به مرحله اجرا شده است.

وی افزود: با توجه به مشاهدات میدانی پلیس راهور و عوامل شرکت عمران، آب و خدمات احتمال می رود تا کنون ۹۰ درصد موتورسیکلت های پلاک گذاری شده باشند و در نظر داریم در روزهای آتی با برگزاری شورای ترافیک و اخذ مصوبات آن مراحل بعدی طرح ساماندهی را آغاز کنیم.

توانگر یادآور شد: بسیاری از تخلفات رانندگی موتوسیکلت ها پس از پلاک گذاری و شاسنامه دار شدن این دستگاه ها به خودی خود حذف می شود چراکه به علت داشتن پلاک و ثبت و اعمال تخلفات، راکبان بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند.

سرهنگ توانگر  با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادف های جرحی جزیره به موتورسیکلت و راکبان آن باز می گردد که عمده دلایل آن عدم تعادل، حرکت های مارپیچ و خلاف جهت و رعایت نکردن برخی دیگر از قوانین راهنمایی و رانندگی است گفت: به همین دلیل انتظار داریم راکبان موتور سیکلت استفاده از کلاه ایمنی، سرعت مجاز و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را برای حفظ ایمنی خود در دستور کار قرار دهند.

متقاضیان می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی https://traffic.kish.ir نسبت به دریافت نوبت خود اقدام کنند، مراجعه کنندگان به مرکز ساماندهی باید اصل و کپی مدارکی همچون کارت ملی، شناسنامه، سند موتورسیکلت، بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت، فرم یا برگ احراز سکونت در جزیره کیش (کارت کیشوندی، سند اجاره نامه، نامه از محل کار یا تدریس فرزندان) را به همراه داشته باشند.

پایان پیام/

منبع
ایرنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا