مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

روزانه ۱۰۰۰ دستگاه موتورسیلکت در طرح انضباط‌ بخشی موتورسواران تهرانی توقیف می‌شود

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح انضباط‌بخشی موتورسواران در تهران گفت: در این طرح روزانه یک‌هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف شده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور درباره اجرای طرح انضباط‌بخشی تردد موتورسواران در سطح معابر شهر تهران، اظهار کرد: همکاران بنده در پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای اجرای این طرح که از روز شنبه (30 بهمن) در 100 نقطه از شهر تهران آغاز شده است، روزانه بیش از یک‌هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف را متوقف و در محل‌های از پیش تعیین‌شده به‌صورت ساعتی توقیف می‌‌کنند.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: این طرح در تمام مناطق، بزرگراه‌ها و خطوط ویژه انجام می‌شود، تخلفات این موتورسواران طبق مقررات اعمال قانون شده و پس از پایان مدت زمان توقیف چنانچه از نظر قضائی و سرقت مشکل و موردی نداشتند، تحویل متصرف و مالک آن‌ها در همان محل شده است.

به‌گفته وی، در این مدت سه‌روزه از آغاز طرح، فقط 25 دستگاه موتورسیکلت به‌وسیله کفی به پارکینگ منتقل شدند و دلیل آن هم عدم مراجعه راکبین موتورسیکلت به محل توقیف یا نقص مدارک بوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با آغاز طرح انضباط‌بخشی موتورسواران در شهر تهران، چهار دستگاه موتورسیکلت سرقتی توسط عوامل راهور کشف شده است که یک مورد آن به‌‌همراه سارق بود که تحویل عوامل انتظامی شد.

موسوی‌پور خاطرنشان کرد: راکبان موتورسیکلتی که پس از طی ساعات توقیف 12ساعته، برای تحویل گرفتن موتورسیکلت خود مراجعه می‌‌کنند، باید مدارک کامل خود را شامل کارت موتور، گواهینامه و بیمه‌نامه معتبر ارائه کنند تا نسبت به تحویل موتورسیکلت به آن‌ها اقدام شود.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: راکبانی که پس از مدت توقیف 12ساعته، برای تحویل موتورسیکلت توقیفی خود مراجعه نکنند، موتور آن‌ها از طریق کفی به پارکینگ منتقل می‌‌شود و این افراد باید برای ترخیص موتورسیکلت خود برابر مقرراتی که ستاد ترخیص اعلام کرده است با ارائه مدارک هویتی، مالکیتی و تسویه حساب دیون دولتی، برای ترخیص موتورسیکلت خود اقدام کنند.

وی درباره تفاوت این طرح با طرح موتوریار گفت: در آن طرح راکب موتورسیکلت در تقاطع‌ها، میادین، معابر و محل تخلف و با پوشیدن کاور مخصوص کنار همکاران بنده در بحث آموزش و مباحث ترافیکی حضور داشتند و به راکبین دیگر درباره تخلفات تذکر می‌دادند و آن طرح فرآیند دیگری را طی می‌کرد و برابر دستور مراجع و مقام قضائی به‌نوعی از مجازات‌های جایگزین استفاده می‌شد اما در طرح انضباط‌بخشی موتورسواران دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

این مقام انتظامی درباره عمده تخلفاتی که پلیس در این طرح با آن‌ها برخورد می‌کند گفت: عبور از چراغ قرمز، حرکات مخاطره‌آمیز، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، عبور از پیاده‌رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک، مخدوشی پوشش پلاک و فاقد پلاک، حمل بار‌های نامتعارف، رانندگی بانوان و فاقدین گواهینامه موتورسیکلت، رانندگی بدون مدارک (کارت بیمه و گواهینامه)، ایجاد آلودگی صوتی و صدا‌های ناهنجار از جمله مواردی است که با آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
تسنیم
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا