موتورسیکلت ثبت تخلف ساکن به‌منظور افزایش انضباط و رعایت مقررات ترافیکی در شهر قم رونمایی شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

پویش هوای همو داشته باشیم با هدف اصلاح رفتارهای ترافیکی در معاونت حمل و نقل شهرداری قم در حال اجراست.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: پویش هوای همو داشته باشیم با هدف اصلاح رفتارهای ترافیکی و شروع ا ز خود به جای نقد دیگران طراحی شده است.

وی افزود : این طرح در بستر  اطلاع رسانی وارتباط مستقیم با شهروندان، تولید محواهای علمی در موضوع زندگی شهری و انسان محور کردن شهرها صورت میگیرد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در هیمن راستا «پوستر های شعاری ترافیکی» طراحی شده که در سطح شهر و ناوگان حمل و نقل پخش می شوند تا به کمک آن روش های خوب هوای هم را داشتن، با کاربران مرور شود.

راه اندازی پردازنده هوشمند رعایت فاصله طولی خودروها ، ثبت هوشمند تخلف پارک دوبله و پارک خودرو در پیاده روها، دو سامانه ای که درسومین نشست فعالان پویش«هوای همو داشته باشیم » رونمای شد.

مسعود طبیبی رعایت فاصله طولی خودروها در خیابان های درون شهری را سبب کاهش تصادفات دانست وافزود: سامانه هوشمندی در بزرگراه الغدیر(ع)فعال شده که با توجه به سرعت مجاز در این مسیرثبت تخلف می کند.

وی سرعت مجاز این مسیر را هفتاد کیلومتر و فاصله هر خودرو را دو ثانیه دانست وتصریح کرد: خودروهایی که این فاصله طولی که معادل حدودا20متر است رعایت نکنند مشمول جریمه خواهند شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ثبت تخلفات پارک دوبله و پارک خودرو در پیاده روها را توسط موتورسیکلت هوشمند نمونه ای دیگر از اصلاح رفتارهای ترافیکی بیان کرد.

وی افزود: این موتورسیکلت بدون رودرروی با رانندگان خودروهای متخلف تخلفات آنهارا ثبت کرده و با ارجاع به پلیس اعمال قانون می کند.

مسعود طبیبی در تشریح پویش «هوای همو داشته باشیم» افزود: البته مدیریت شهری در مکان های که پارکینگ ایجاد نکرده و مسیر های درون شهری را با امکانات کنترل ترافیکی تجهیز نکرده خود مقصر بوده وباید هوای شهروندان را داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از شهروندان خواست  با تلفن 09123512446 نظرات خود در موضوع فعالیت های پویش «هوای همو داشته باشیم» را بیان کنند.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
خبرگزاری صدا و سیماقم پرس
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا