همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

ساماندهی تعمیرکاران موتورسیکلت اطراف میدان رازی تهران

شهردار منطقه ۱۱، راه‌اندازی مجتمع تعمیرگاهی موتورسیکلت قلمستان را اقدامی مثبت برای ساماندهی تعمیرکاران سیار موتورسیکلت دانست و گفت: رفع سد معبر تعمیرکاران در میدان رازی در کنار فراهم‌ کردن بستری برای تأمین معیشت آنها مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سیدمحمد موسوی، شهردار منطقه ضمن بازدید از مجتمع تعمیرکاران موتورسیکلت قلمستان به سؤالات در مورد این مجتمع پاسخ داد.

وی موضوع سد معبر را از معضلات رایج منطقه ۱۱ دانست و با تأکید بر اینکه از نظر مدیریت شهری، تعمیر سیار موتورسیکلت باید از پیاده‌روها و به‌ویژه دور میدان رازی جمع شود، گفت: چندی پیش با حمایت شهرداری منطقه ۱۱، زمینی با کاربری تجاری به متراژ ۸۰۰ مترمربع و به ارزش حدودی ۵۰ میلیارد تومان برای احداث یک مجتمع تعمیرگاهی در خیابان قلمستان در اختیار شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران قرار گرفت که در آن ۴۰ غرفه برای ساماندهی این تعمیرکاران ایجاد شد تا به این وسیله هم به رفع سد معبر در میدان رازی و معابر اطراف آن کمک شود و هم راهی برای تأمین معیشت آنان به وجود آید.

وی با بیان اینکه رویکرد ما حفظ معیشت کسبه در کنار ساماندهی و نظم‌بخشی به معابر و همچنین حفظ حقوق عامه شهروندان است، درباره تمهیداتی که برای پاکسازی کامل میدان رازی در نظر گرفته شده، افزود: این وظیفه به عهده پیمانکار مجموعه گذاشته شده که با همکاری پلیس و ضابط قضایی از ایجاد اخلال‌های تازه توسط متخلفان، دور میدان و معابر اطراف جلوگیری کنند تا به این وسیله کسب‌وکار تعمیرکارانی که به این مجتمع آمده‌اند، رونق گیرد. 

شهردار منطقه ۱۱ ضمن قدردانی از صبوری تعمیرکاران این مجتمع در رونق گرفتن آن، بیان کرد: ممکن است ابتدای کار راه‌اندازی هرکسب‌وکاری سخت باشد، اما ما نمی‌توانیم اجازه دهیم تعمیر موتورسیلکت در معبر عمومی ادامه یابد؛ چراکه این مسأله هم به زیرساخت‌های عمرانی همچون آسفالت خیابان‌ها آسیب می‌رساند و هم تجاوز به حقوق عمومی به شمار می‌رود و شکایات مردمی را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین انتظار داریم که تعمیرکاران در برابر این ضابطه، تمکین کنند.

وی با بیان این مطلب که ما چاره‌ای نداریم جز اینکه ساماندهی کنیم، ادامه داد: طبق وظایف تعریف‌ شده برای شهرداری‌ها، شهرداری، الزامی برای اشتغال‌آفرینی ندارد؛ اما برای رفع مشکل این شهروندان، اقدام به بسترسازی برای راه‌اندازی این مجتمع کرده تا پس از این دیگر شاهد تعمیر سیار داخل پیاده‌روها نباشیم.

موسوی همچنین از آمادگی این منطقه برای توسعه این مجتمع خبر داد و گفت: برای حمایت از پیمانکار مجموعه نیز یک مکان بی‌دفاع شهری داخل میدان رازی به یک پلازای شهری تبدیل شده و طی قرارداد BOT توسط شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری، پیمانکار می‌تواند در ازای فعالیت تجاری در این پلازا به کسبه تعمیرکاران مجتمع تعمیرگاهی سوبسید پرداخت کند و آنها با هزینه خیلی کمتری بتوانند در این غرفه‌ها فعالیت کنند.

به گفته شهردار منطقه ۱۱، اعطای برق سه‌فاز به مغازه‌داران مجتمع و کمک به سیستم گرمایشی و سرمایشی آن، تمهیدات برای تبلیغات محیطی اختصاصی با نصب بنر و… از دیگر اقدامات انجام‌شده برای رونق‌ گرفتن این مجموعه است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته وی، بر اساس آمار شکایت‌های مردمی و تماس آنها با ۱۳۷، سد معبر در محور قلمستان، بیشترین شکایت شهروندان را در این منطقه به خود اختصاص داده بود و حضور تعمیرکاران و فروشندگان در حاشیه این خیابان، همواره مزاحمت‌هایی برای شهروندان ایجاد می‌کرد که هم‌اکنون با بهره‌برداری از این طرح و همکاری همه نهادهای متولی امر، همچنین استمرار این همکاری، نتیجه نهایی که نظم‌بخشی به این محور است، تا حد زیادی حاصل شده است.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا