همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

درباره برخورد قاطع با سدمعبر فروشندگان موتورسیکلت در سطح شهر اصفهان

دبیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از برخورد قاطع با سدمعبر فروشندگان موتورسیکلت در سطح شهر اصفهان خبر داد و گفت: ماموران اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان، طبق بند «۱» ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها (سدمعبر صنوف) با متخلفان برخورد خواهد کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایمنا، روح‌الله ابوطالبی، اظهار کرد: بعضی مشاغل، حرفه‌ها و مغازه‌داران اعم از نمایشگاه‌داران خودرو، موتورسیکلت‌فروش‌ها و سایر عمده‌فروشی‌های سطح شهر، حتی برخی شهروندان با پارک موتورسیکلت، بخشی از سطح پیاده‌رو را اشغال می‌کنند و مزاحم عابران پیاده می‌شوند.

وی افزود: بر همین اساس مأموران اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان، ابتدا طبق بند «۱» ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها (سدمعبر صنوف) با متخلفان برخورد خواهند کرد و در صورت استنکاف و استمرار تخلف توسط کسبه، شهرداری از طریق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها (قانون رسیدگی به مزاحمت‌های شغلی)، می‌تواند مراتب تخلف را پس از تذکر و اخطار، نسبت به پلمب مغازه اقدام کند.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: بر این اساس و به‌منظور ایجاد نظم و امنیت ترافیکی، پلیس راهور شهرستان اصفهان با هماهنگی مقام قضائی و همکاری عوامل انتظامی، اقدام به اجرای طرح برخورد با تخلف سدمعبر از سوی موتورسیکلت‌فروشان کرد.

وی ادامه داد: تیمی از مأموران پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری اصفهان ابتدا با تذکر و تفهیم تخلف به متصدیان و مغازه‌داران آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌کند و در صورت استنکاف و اصرار بر تکرار تخلف و تمکین نکردن از قانون، اعمال قانون بر آن‌ها انجام خواهد شد.

ابوطالبی خاطرنشان کرد: مرحله نخست این طرح با اعمال قانون در خیابان سروش واقع در منطقه سه اصفهان با بیش از ۳۵ فروشگاه و مغازه عرضه و فروش موتورسیکلت با توقیف تعدادی موتورسیکلت در پیاده‌رو و مرحله دوم این طرح در منطقه ۱۰ با تذکر، صدور اخطاریه و آموزش به تعداد ۱۶ مغازه اجرا شد و به‌دلیل استنکاف برخی متصدیان، با دریافت دستورات قضائی و حضور مأموران راهور و انتظامی با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.

سدمعبر موتورسیکلت‌ها در پیاده‌روها تهدیدی جدی برای امنیت عابران، مشتریان، ساکنان وخانواده‌ها محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری برای ایجاد نظم و انضباط شهری و پیشگیری از تخلف با اجرای طرح‌های مقابله با سد معابر، اجازه تضییع حقوق شهروندان را نخواهد داد، گفت: سدمعبر موتورسیکلت‌ها در پیاده‌روها تهدیدی جدی برای امنیت عابران، مشتریان، ساکنان و خانواده‌ها محسوب می‌شود و طرح جمع‌آوری و انتقال موتورسیکلت‌های پارک شده در پیاده‌روها برابر با درخواست‌های مکرر شهروندان از پلیس صورت گرفته است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اضافه کرد: صنف میوه‌فروشان، دارندگان نمایشگاه خودرو، صنف اسپرت‌فروشی که بیشترین شاکی مربوط به آن‌ها می‌شود، موتورسیکلت‌فروشان و مغازه‌های بازار بزرگ اصفهان بیشترین تخلف سدمعبر در اصفهان را دارند.

وی با اشاره به آمار برخورد این سازمان در پنج ماه نخست امسال گفت: در شش ماه ابتدای سال جاری ۱۲ هزار و ۹۹ مورد تذکر و پیشگیری و برای بیش از ۳۸۸۴ واحد صنفی اخطاریه صادر شد، تعداد ۱۱ هزار و ۹۷۵ رفع تخلف واحد صنفی نیز در این مدت صورت گرفته است.

پایان پیام/

منبع
ایمنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا