۱۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی وارد چرخه حمل و نقل اصفهان می شود

به گزارش موتورسیکلت نیوز، حجت‌اله غلامی روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک و کمیته ایمنی حمل و نقل استان در استانداری افزود: با توجه به محدودیت سرعت و کاهش آسیب های زیست محیطی و خطرات موتورسیکلت برقی این وسیله های نقلیه وارد چرخه حمل و نقل این شهر می شوند.

وی بیان کرد: شهرداری اصفهان افزایش این وسایل نقلیه تا ۱۰ هزار فقره را دنبال کند تا شاهد افزایش ایمنی و سلامت در حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه سلامت راکبان، ایمنی عابرین پیاده و حفظ چهره و سیمای شهری در ساماندهی موتورسواران مهم است، اظهارداشت: قانونمداری موتورسواران در تامین سلامت آن ها و پیشگیری از تصادفات و در کاهش تصادف با عابرین پیاده موثر است.

وی ادامه داد: تخلفات و حرکت غیرمجاز موتورسواران چهره و سیمای شهر اصفهان را که ظرفیت گردشگری و مهمانان داخلی و خارجی دارد را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان اصفهان تلاش برای فرهنگ سازی و افزایش مشارکت مردم در قانونمداری را برای کاهش حوادث ضروری برشمرد و یادآور شد: استفاده از کمربند ایمنی و استفاده از ماسک در شرایط شیوع بیماری کرونا بر اساس فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نهادینه شد و در موضوع قانونمداری و استفاده از کلاه ایمنی به انجام چنین اقداماتی نیاز است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح های فرهنگی و ارتقای آگاهی عمومی را به موضوع محدودیت های کرونایی گره نزنیم و با استفاده از امکانات رسانه ای، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی کارها را انجام دهیم.

به گفته غلامی ارتقای آگاهی عمومی در کاهش حوادث موثر است و فرهنگ مردم به حدی افزایش یافته که از مسیر اتوبوس های تندرو استفاده نمی کنند و در برخی از مسیرها نرده ها برداشته شده است.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا