اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف، خط مقدم نظارت بر بازار باشند/ تخلف متخلفان را رسانه‌ای می‌کنیم

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، رضا رحمانی در گردهمایی معاونین بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان‌های کشور در سالن مروارید سازمان توسعه تجارت ایران، بیان کرد: در یک جنگ اقتصادی قرار داریم که با جنگ روانی و رسانه‌ای دشمنان در هم آمیخته و وزارت صمت در خط مقدم جبهه این جنگ قرار دارد.

نقش صنعتگران در این جنگ اقتصادی مانند نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است

او با بیان اینکه علاوه بر صنعتگران، دو حوزه بازرگانی داخلی و سازمان حمایت از یک سو و معاونت امور صنایع از سوی دیگر، پیشانی وزارت صمت در خط مقدم این جنگ هستند، تصریح کرد: نقش ما در این جنگ مانند نقش رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است و باید همان از خودگذشتگی ها را از خود نشان دهیم.

نقشه دشمن برای به تعطیلی کشاندن کارخانجات با شکست مواجه شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه نقشه دشمن برای به تعطیلی کشاندن کارخانجات و فلج شدن تولید کشورمان با شکست مواجه شد، گفت: همین دیروز در سفری که به همدان داشتیم، استاندار این استان اعلام کرد که حتی یک واحد تولیدی در این استان پس از اعمال تحریم ها تعطیل نشده است.

اولویت‌های کاری امسال وزارت صمت

رحمانی با بیان اینکه امسال 7 راهبرد و 35 برنامه را در دستور کار داریم، اضافه کرد: سال گذشته حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال را بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دادیم و امسال با تداوم آن برنامه، برنامه‌های دیگری مانند فعال سازی ظرفیت‌های راکد تولید، توسعه واحدهای تولیدی دارای پتانسیل و نهضت ساخت داخل را داریم اجرا می کنیم.

او در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های ساخت داخل و رونق تولید، بیان کرد: این نمایشگاه که در نوع خود متفاوت و نمایشگاهی تقاضا محور بود نه عرضه محور، فرصت خوبی برای حوزه‌های مختلف صنعتی بود و مجموعه این اقدامات در راستای خودکفایی و رونق تولید مورد رضایت همگان بوده است.

راه‌اندازی سامانه 124 کار ارزشمندی بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه اندازی سامانه 124، تصریح کرد: راه‌اندازی این سامانه کار ارزشمندی بود، مردم باید احساس کنند که یک حامی دارند و موضوع تنظیم و نظارت بر بازار برای مسئولان مهم است.

اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف، خط مقدم نظارت بر بازار باشند

رحمانی با تأکید بر اینکه حق الناس موضوع مهمی است، گفت: باید بیشتر در موضوع تنظیم و نظارت بر بازار کار شود، اتحادیه‌های صنفی باید پای کار بیایند و خط مقدم نظارت باید اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف باشند.

برخورد با متخلفان در حوزه بازار باید رسانه‌ای شود

او با بیان اینکه برخورد با متخلفان و جریمه‌ها در حوزه بازار باید رسانه‌ای شود، افزود: مردم باید احساس کنند که مسئولان کار نظارت را برای آن‌ها دقیق و بی کم و کاست انجام می‌دهند.

افزایش 150 درصدی تولید خودرو در آخر اسفند پارسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت خودرو نیز بیان کرد: بر اساس آمارهای مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اواخر اسفندماه پارسال نسبت به آبان ماه افزایش 150 درصدی تولید خودرو را داشتیم.

رحمانی در خصوص نمایندگی‌های فروش نیز، گفت: تأکید کردیم که در تمامی نمایندگی‌های فروش نام نماینده و شماره حسابی که مشتری پول به آن واریز می‌کند در معرض نمایش قرار بگیرد.

گفتنی است که گردهمایی معاونین بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان‌های کشور امروز یکشنبه در سالن مروارید سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا