روند ضعیف اسقاط وسایل نقلیه در کشور

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه بازدید از موتورسیکلت‌های رسوبی توقیف شده با اشاره به لزوم اسقاط موتورسیکلت‌های رسوبی و توقیفی گفت: در ماده ۸ هوای پاک این موضوع تصریح شده که موتورسیکلت‌ها و خودرو‌ها باید براساس عمر مفیدی که دارند، اسقاط شوند.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح باید با تسهیلاتی که دولت در اختیار مالکان خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که نیاز به اسقاط دارند قرار می‌دهد، کمک کند تا وسایل نقلیه نو جایگزین آن‌ها شود، اما براساس گزارش‌هایی که به بنده رسیده، متأسفانه در دو سه سال اخیر روند اسقاط موتورسیکلت‌های رسوبی در کشور بسیار ضعیف بوده است.

وی افزود: حتی در ناوگان عمومی هم کار زیادی در اسقاط انجام نشده است، امیدواریم که دولت از این فرصت باقی مانده استفاده کند و طرحی را برای نوسازی موتورسیکلت‌ها و ناوگان عمومی کشور انجام دهد. آنچه که ما در دستورالعمل‌ها دیدیم عمر مفید موتورسیکلت‌ها ۱۰ سال است و برای تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر این عمر مفید ۸ سال در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: ما در دستورالعمل این موضوع را رعایت کرده‌ایم منتهی آخرین رأی دیوان عالی این بوده که ملاک حال فعلی وسیله است، یعنی اگر مرکز معاینه فنی تأیید کرد که وسیله علی رغم اینکه عمرش در مسیر فرسودگی قرار دارد، اما سالم است، می‌تواند تردد کند. ما هر دو شرایط را در دستورالعمل در نظر گرفته‌ایم و عمر زیر ۱۰ سال برای وسیله نقلیه را پیش بینی کرده‌ایم که برای ترخیص باید در نظر گرفته شود و اگر هم که عمر موتورسیکلت بالای ۱۰ سال بود با تأیید افسران پلیس راهور ترخیص انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در بازدیدی که افسران پلیس راهور انجام می‌دهند اگر وضعیت ظاهری موتورسیکلت از نظر آلودگی و مسائل فنی سالم بود، اجازه ترخیص داده می‌شود.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا