لزوم برخورد پلیس با تردد موتورسیکلت سواران در محل های غیر مجاز

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، زهرا صدراعظم نوری در دویست و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری نسبت به تردد موتورسیکلت ها در پیاده راه ها گفت: یکی از معضلات حوزه حمل و نقل و ترافیک شهر تهران که باعث زیرپا گذاشتن حقوق شهروندان شده است؛ پارک، توقف و تردد موتورسیکلت سواران در پیاده راه ها و محل های غیرمجاز است که هر ساله موجب بروز حوادث ناگوار و افزایش آلودگی در مسیر تردد شهروندان می شود.

وی افزود: رسیدگی به این موضوع در راستای رعایت حریم و حقوق شهروندان و عابرین پیاده است. از ابتدای دوره ۵ شورای شهر تهران در قالب طرح ها و برنامه پنج ساله سوم شهر تهران یکی از چالش های موجود این موضوع بوده است که با توجه به تاکید ارتقا ایمنی شهر و انجام تمهیدات لازم علی رغم وجود قوانین مشخص، بسیاری از مراکز پر تردد و مرکزی شهر تهران شاهد تصرف پیاده راه ها و موتورها در مسیر عابرین هستیم که نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: بی توجهی به این موضوع باعث شده بخشی از پیاده راه ها و یا بخشی از حاشیه خیابان ها که به مسیر دوچرخه اختصاص پیدا کرده به جولانگاه موتورسیکلت سواران بدل شود. رسیدگی به تخلفات رانندگی برابر قانون مصوب سال ۱۳۸۹ بر عهده پلیس راهنمایی و رانندگی است و بر اساس ماده ۲۰ این قانون کلیه مقررات عمومی عبور و مرور در مورد موتورسیکلت ها و تخلفاتی همچون ایجاد صدای ناهنجار، پارک و… باید توسط مامورین راهنمایی و رانندگی با آنها برخورد انجام شود.

وی تاکید کرد: در این راستا پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به برخورد قانونی هستند و از پلیس راهنمایی و رانندگی می خواهم تمهیدات لازم را برابر قانون اتخاذ نماید و معاونت حمل و نقل و ترافیک به منظور ایجاد موانع فیزیکی و آزادسازی معابر، نصب علائم هشدار دهنده و فرهنگ سازی را در برنامه خود قرار دهد و گزارشی را نیز به شورا ارائه کند.

انتهای پیام

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا