کلاه ایمنی سخت و سبک برای نجات موتورسواران
کلاه ایمنی سخت و سبک برای نجات موتورسواران
برخی افراد به بهانه سنگین و آزاردهنده بودن کلاه های ایمنی از به سرکردن آنها در زمان موتورسواری و دوچرخه سواری امتناع می کنند. اما یک کلاه ایمنی سبک و باریک این مشکل را حل می کند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، به نقل از نیواطلس، یک شرکت دانمارکی کلاه ایمنی جدیدی تولید کرده که باریک، سبک و خوش ساخت بوده و برای تولید آن از مواد تقریبا نرم استفاده شده است. در عین حال این کلاه در برابر برخورد احتمالی بسیار مقاوم است.

کلاه یادشده دارای یک آستر قابل انعطاف و قابل کشش در قسمت داخلی است که به یک سری لنت در سطح خارجی متصل شده است. این لنت ها از ترکیبی اختصاصی از مواد ویسکوالاستیک و غیر نیوتنی تشکیل شده اند. ویسکوالاستیک” به موادی گفته می شود که هم خصوصیات چسبناک و هم خاصیت ارتجاعی از خود نشان دهند ، در حالی که “غیر نیوتنی” به موادی گفته می شود که در اثر فشار به طور موقت چسبناک تر و بنابراین سخت تر می شوند.

در نهایت این کلاه ایمنی ضمن حفظ انعطاف سبک تر و مستحکم تر است. ضخامت این کلاه تنها ۱۶ میلیمتر است. در مقام مقایسه ضخامت کلاه های عادی ایمنی بین ۳۰ تا ۳۵ میلیمتر است. وزن این کلاه جدید از ۴۵۰ گرم فراتر نمی رود. قیمت این کلاه در زمان عرضه ۱۹۴ دلار خواهد بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس