ارزان سازی موتورسیکلت های برقی با حذف هزینه باتری

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، «امیر بیات» در  نشست برنامه ریزی تولید انبوه موتورسیکلت های برقی گفت: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمایت از تولید موتورسیکلت های برقی است.

وی با اشاره به اقدام های  ایدرو در این باره از جمله برگزاری فراخوان طراحی و تولید انبوه موتورسیکلت برقی با مشارکت بخش خصوصی، شناسایی فعالان حوزه تولید موتورسیکلت برقی داخل کشور، برگزاری جلسه هماهنگی عمومی و خصوصی با تولیدکنندگان داخلی، جمع آوری اطلاعات و ارزیابی کامل تولیدکنندگان منتخب داخل کشور و غیره، تاکید کرد: تولید موتورسیکلت برقی با توان مناسب، هم برای جابجایی عادی و هم به عنوان وسیله کار با هدف کاهش آلایندگی دردستور کار است.

بیات، همچنین شناسایی ظرفیت تولید قطعات و اجزای اصلی موتورسیکلت برقی در کشور با هدف کاهش ارزبری، تعمیق میزان ساخت داخل، تامین اقلام استاندارد، افزایش تولید و ارزان سازی تیپ های مشخص را از دیگر اقدام های ایدرو در طرح تولید موتور سیکلت برقی برشمرد.

وی گفت: ایدرو، مشترک سازی قطعاتی نظیر موتور الکتریکی و درایو، مجموعه باتری و سامانه مدیریت، شارژر و مبدل ها با هدف بومی سازی و ایجاد مقیاس اقتصادی تولید را پیگیری می کند.

معاون وزیر صنعت، پشتیبانی مجلس، حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، وزارت کشور، شهرداری ها، پلیس راهور و سایر بخشها در  شتاب بخشی به طرح توسعه، تولید و استفاده از موتورسیکلت های برقی را ضروری برشمرد.

«اقبال شاکری» عضو هیات رییسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس، از آمادگی دستگاه قانون گذار برای پشتیبانی از این طرح خبر داد.

به گزارش ایرنا، پیشتر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اعلام‌کرد: توان تولید انواع موتور برقی در کشور ایجاد شده و اکنون ۱۵ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در انبار کارخانجات موجود است.

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا