بررسی موتورسیکلت هایی که در فدراسیون فروخته یا پیش فروش شده

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، مهدی علی‌نژاد در حاشیه نمایشگاه تجهیزات ورزشی اظهار کرد: هر ساله نمایشگاه تجهیزات ورزشی را در نمایشگاه بین المللی داریم که امسال با مشارکت بالای تولید کنندگان داخلی مواجه بودیم. با وجود اینکه شرایط تهران بحرانی است و تبلیغات زیادی انجام نشده بود اما شاهد استقبال خوبی از سوی تولید کنندگان داخلی بودیم.

وی گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی کمک می کند تا از تولید کنندگان داخلی حمایت بیشتری صورت بگیرد و چرخه بین تولید و مصرف واقعی شود و این مسئله اقتصاد ورزش را شکوفا می‌کند.

معاون وزیر در پاسخ به این پرسش که در چنین نمایشگاه‌هایی تنها مکمل‌ها و دستگاه‌های بدنسازی دیده می‌شود و تجهیزات مربوط به سایر رشته‌های ورزشی کمتر دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: بعد از فراخوان عمومی که اعلام می‌شود، توجه به چیزی است که مخاطب بیشتری دارد. البته همه رشته‌ها بدنسازی دارند و این نمادی است که در واقعیت رخ می‌دهد.

علی نژاد همچنین در پاسخ به‌ یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه بیشتر فدراسیون‌های ورزشی از نسخه‌های خارجی استفاده می‌کنند و کمتر از اجناس داخلی بهره می‌گیرند، گفت: قوانین روشنی وجود دارد که اگر تجهیزات خارجی مشابه داخلی خود را داشته باشد، خرید آن ممنوع است و این مسئله به فدراسیون‌ها ابلاغ شده و الزام آور است اما اگر استاندارد لازم در حوزه داخل وجود نداشته باشد، حوزه‌های فنی فدراسیون آن را باید بررسی کنند. البته آن هم در رده‌های ملی و این در حالیست که نمونه داخلی آن وجود نداشته باشد.

علی نژاد خاطرنشان کرد: توصیه ما به فدراسیون‌ها این است که از تولیدات داخلی حمایت کنند تا ما بتوانیم روی پای خود بایستیم. به ویژه اینکه به خاطر تحریم‌های ظالمانه، قیمت‌های عجیب و غریبی برای وسایل خارجی ایجاد می‌شود. بنابراین برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند فرصت خوبی برای تولیدات داخل باشد.

وی در خصوص موتورهایی که در فدراسیون اتومبیل رانی فروخته یا پیش فروش شده، خاطرنشان کرد: در این خصوص گزارشی به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده که وضعیت این موتورها در حال بررسی است و اگر به جمع بندی نهایی برسیم اعلام خواهیم کرد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که چرا این نمایشگاه برای عموم آزاد نیست، افزود: به خاطر شرایط کرونا امکان حضور جمعی وجود نداشت و تنها برای متخصصان شرایط حضور فراهم شده است و البته رسانه ها نیز می‌توانند پوشش نمایشگاه داشته باشند. باید بپذیرید که امسال برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی شرایط خاص و متفاوتی دارد.

انتهای پیام

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا