افزایش نرخ ارز ، علت افزایش مشکلات بازار خرید و فروش دوچرخه و موتورسیکلت

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرگزاری ایمنا، غفرانی گفت: بر همین اساس تقاضا برای خرید موتورسیکلت و دوچرخه در بازار نیز به شدت نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان با اشاره به استمرار نوسانات ارزی در بستر بازار و تأثیر افزایش نرخ ارز بر قیمت اغلب اجناس، تصریح کرد: علت اصلی کاهش تقاضا برای خرید موتورسیکلت و دوچرخه در بازار و افزایش قابل توجه قیمت آنها، افزایش چشمگیر نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت این دسته از کالاها در تابستان ۹۹ بوده است.

غفرانی با تاکید بر اینکه تنها علت افزایش مشکلات بازار خرید و فروش دوچرخه و موتورسیکلت، افزایش نرخ ارز است، اضافه کرد: افزایش یا کاهش دما تأثیر قابل توجهی بر قیمت دوچرخه و موتورسیکلت در بازار ندارد، تقاضای عمومی برای خرید این دو کالا از واحدهای صنفی نیز با عبور از تابستان و ورود به فصل پاییز و زمستان تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی اقدامی برای حل مشکلات این بازار و ایجاد ثبات در روند معاملات انجام نداده‌اند و به رغم اینکه مسئولان این دو نهاد همواره از تدابیر اقتصادی دولت برای کنترل قیمت ارز در بازار صحبت می‌کنند، متأسفانه هنوز تأثیری در بازار موتورسیکلت و دوچرخه مشاهده نشده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت اصفهان با بیان اینکه تمام محصولات موجود در بازار دوچرخه و موتورسیکلت وارداتی است، خاطرنشان کرد: هیچ‌یک از محصولات بازار تولید داخل نیست و از این رو نرخ ارز به عنوان یک معیار اصلی، تعیین کننده قیمت دوچرخه و موتورسیکلت محسوب می‌شود.

غفرانی افزود: تعدادی قابل توجهی از واحدهای صنفی اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان در بازه زمانی ماه‌های گذشته در اثر افزایش قیمت محصولات و به تبع آن کاهش چشمگیر تقاضا برای خرید محصول، ورشکسته شده‌اند.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا