شهروندان خواستار افزایش سرعت‌گیرها در معابر تهران هستند

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، ناهید خداکرمی با اشاره به آخرین وضعیت آلودگی صوتی در پایتخت، اظهار کرد: کمیته آلودگی صوتی به طور مرتب برگزار می‌شود و به تازگی اطلاعات و گزارش وضعیت آلودگی در تهران و تأثیر آن بر سلامت مردم و شهروندان، استخراج و به کمیته محیط‌زیست شورا ارائه شده است.

خداکرمی با بیان اینکه همچنان تردد خودرو و موتور سیکلت در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها از عوامل اصلی آلودگی صوتی در تهران است، تصریح کرد: در حال حاضر تفریح با خودرو و موتورسیکلت در یکی از مناطق مسکونی موجب شده ساکنان این مناطق در تماس با سامانه ۱۳۷ شکایت کنند و خواستار افزایش سرعت گیرها شوند.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: برخی موتورسیکلت سواران و رانندگان خودرو اگزوز وسیله نقلیه خود را دستکاری می‌کنند و رانندگی آن‌ها هنگام شب در بزرگراه‌ها و خیابان‌ها باعث نارضایتی در ساعت استراحت و خواب شهروندان می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی از این مسائل اجتناب‌ناپذیر است ولی برخی دیگر را می‌توان با مداخله و آموزش شهروندی، احساس مسئولیت و مشارکت جمعی کنترل کرد.

عضو شورای شهر تهران در رابطه با اقدامات پیشگیرانه در قبال مدارس به عنوان یکی از نقاط آسیب پذیر در برابر آلودگی صوتی، گفت: دانش‌آموزان مدارسی که بَر خیابان‌ها و نزدیک بزرگراه‌ها واقع شده‌اند، در این خصوص گله‌مندند درحالی‌که این مسئله با دوجداره کردن پنجره‌ها قابل کنترل است ولی از دست شهرداری خارج است. آنچه مهم است نقش خودروها و موتورسیکلت‌ها بر روی این آلودگی صوتی است.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا