طرح برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد پلاک در یزد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سرهنگ مهدی زارع با بیان این که طرح برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد پلاک و مخدوش در استان برای ارتقاء امنیت اجتماعی اجرا می‌شود بیان داشت: بسیاری از سرقت‌های خرد مانند کیف قاپی، سرقت از مغازه و سایر جرایم با استفاده از موتور سیکلت‌های فاقد پلاک انجام می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح جمع آوری موتور سیکلت‌های فاقد پلاک اظهار داشت: پلاک هویت موتورسیکلت است و با توجه به اینکه ابزاری برای شناسایی مالک وسیله نقلیه محسوب می‌شود طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر، دستکاری و نبود آن عواقب انتظامی و امنیتی را در پی خواهد داشت.

سرهنگ زارع با بیان اینکه عدم نصب پلاک به طور جدی مورد توجه پلیس قرار داشته و با این تخلف برخورد می‌شود، از اجرای طرح برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران در سراسر استان یزد خبر داد و گفت: به هیچ عنوان برای پلیس قابل پذیرش نیست که موتورسیکلت فاقد پلاک، پلاک مخدوش در سطح معابر تردد کند.

وی درباره مجازات‌های عدم نصب پلاک نیز گفت: هماهنگی خوبی در این زمینه میان پلیس راهور و مراجع قضائی وجود داشته و به طور کلی در حوزه عدم نصب پلاک، علاوه بر توقیف موتورسیکلت، فرد خاطی به مراجع قضائی معرفی شده و مشمول جریمه نیز خواهد شد.

سرپرست پلیس راهور استان ادامه داد: از موتورسیکلت سواران درخواست داریم که نسبت به نصب پلاک موتورسیکلت خود اقدام کرده و حتما از کلاه ایمنی برای حفاظت از جان خود استفاده کنند.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا