هوندا اسکوتر جدید خود را به اندازه صندوق عقب اتومبیل خود مى سازد
هوندا اسکوتر جدید خود را به اندازه صندوق عقب اتومبیل خود مى سازد
آيا موتوكامپو دهه ١٩٨٠ را به خاطر داريد؟ قرار است مجدد برگردد، اما اين بار برقى است. اين موتورسيكلت یک اسکوتر با اندازه بنزینی بود که برای جاسازی در صندوق عقب خودروهای کوچک هوندا طراحی شده بود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، این موتورسیکلت قدیمى بدنه کوچک و مربع به اندازه یک کیسه ی مخصوص حمل داشت و از دسته های تاشو برخوردار بود که به آن کمک می کرد تا قسمت کوچکی از اتومبیل را بگیرد.

مفهوم این بود که رانندگان می توانند با اتومبیل به مقصد خود بروند و هر جا نیاز بود در رفت و آمد هاى شهری خود از اسکوتر کوچک استفاده کنند. درمجموع ، تقریباً پنجاه هزار دستگاه Motocompo بین سال هاى ۱۹۸۳-۱۹۸۱ تولید و فروخته شد. حال به نظر می رسد که هوندا اکنون در حال تجدید نظر در این اسکوتر قدیمى است.

آخرین حرکت هوندا شامل ثبت نام در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده برای یک علامت تجاری “Motocompacto” است. هوندا آن را به سادگی و به طور واضح توصیف می کند که مربوط به “وسایل نقلیه زمینی، یعنی اسکوترهای برقی” است. این مارک تجاری در پایان ماه ژوئیه ثبت شد و شباهت چشمگیری به Motocompo معروف دارد.

البته ثبت اختراع به این معنا نیست که ممکن است به زودی (یا هر زمان دیگری) جاده را ببیند. اما این یک نشانه خوب دیگر است که هوندا حداقل در جبهه برقی دو چرخ متحرک پیشرفت بیشتری می کند.

  • نویسنده : محمدعلى نژاديان
  • منبع خبر : electrek