رشته موتورسواری مسلما نیاز به آکادمی دارد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، علیرضا پرورش قهرمان موتورکراس گفت: به دلیل مصدومیتی که برایم پیش آمده یکسال از تمرینات و مسابقات دور بودم در حال حاضر شرایط تمرینات عادی است و با رعایت پروتکل های بهداشتی هفته ای ۳ جلسه برگزار می شود و هفته ای ۹ ساعت تمرین داریم، من هم تمرینات خودم را از ابتدای سال شروع کرده ام و کم کم خودم را آماده می کنم.

وی در خصوص عملکرد و تاسیس آکادمی فدراسیون اظهار داشت: هر رشته ورزشی نیاز به وجود آکادمی دارد، رشته موتورسواری هم مسلما نیاز به آکادمی دارد، موتورکراس هم از لحاظ فعالیت های فیزیکی و جسمانی وتکنیک های خاص خود ورزش پیچیده ای است، و باید با آموزش های مختلف سطح فعالیت ورزشکاران را بالا ببریم، در خصوص نوع فعالیت و سطح فعالیت آکادمی مهم است که چه کاری انجام شود و مستلزم این است که به صورت حرفه ای به آن پرداخته شود، مجموعا با اطلاع رسانی بیشتر و شناساندن این رشته از این طریق، بین ورزشکاران و علاقه مندان شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.

در حال حاضر بخش آموزش آکادمی و کلاس های برگزارشده موتورکراس بیشتر جنبه تئوری دارد و با توجه بیشتربه بخش عملی باید این آموزش ها جامع و کامل شود.

وی با اشاره به گران شدن تجهیزات مورد استفاده در رشته موتور کراس اظهار داشت: در حال حاضر انگیزه بین ورزشکاران کم شده است، گران شدن تجهیزات باعث شده در رشته موتورکراس ریزش داشته باشیم، وعدم وجود اسپانسر خوب هم مزید برعلت شده و اکثر ورزشکاران با هزینه شخصی خودشان تمرین می کنند، قیمت ها تاثیر گذار بوده  در برگزاری تمرینات و حضورعلاقه مندان و ورزشکاران، امروز ورزشکاران موتور کراس انگیزه می خواهند.

وی در خصوص راهکار برون رفت از این مشکل گفت: چاره کارهم برگزاری مسابقات در سطح بالا است، و جلو گیری از انجام مسابقات بی کیفیت در سطح کشور، با امکانات کم و برخورد ضعیف که باعث دوری ورزشکاران می شود.

امیدوارم با پایان شیوع ویروس کرونا و با برنامه ریزی خوب ، برگزاری مسابقات در سطح بالا ورزشکاران را به رقابت دعوت کنیم تا دوباره این رشته به روزهای خوب خودش بازگردد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا