مهم ترين چالش های شهر تهران کندی حرکت و زيادی سفرهای درون شهری است

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سردار “محمد حسين حميدي” در حاشیه مراسم افتتاح دفتر ارتباط مردمی پلیس راهور تهران اظهار داشت : شهر تهران به خاطر پايتخت بودن از اهميت زيادي برخوردار است و مي بايست وقایع و تصمیمات به موقع، سريع و شفاف به مردم و شهروندان اطلاع رسانی کرد.

وي با اشاره به اینکه شهروندان مي توانند سوالات خود را از طريق شماره تلفن 63951222 – 021 با پلیس مطرح کنند، افزود: پیش بینی می شود شهروندان به راحتی بتوانند با شماره تلفن اعلامی مشکلات خود را در میان بگذارند و از مراجعه حضوری و صرف زمان جلوگیری شود.

رئیس پلیس راهور تهران ، مهم ترين چالش هاي شهر تهران را در حوزه ترافيک، کندي حرکت و زيادي سفرهای درون شهری برشمرد و گفت: در حوزه تصادفات اقدامات زيادي در گذشته صورت گرفته که با وجود آنها هنوز هم داراي مشکلات و چالش هاي زيادي هستیم و همچنان آلودگي هوا را شاهد می باشیم.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص اجراي طرح ترافيک، گفت : خط قرمز پليس حفط جان و سلامت مردم است و در اين خصوص تابع تصميمات ستاد ملي کرونا هستیم و پليس راهور از گذشته هاي دور شاهد آسيب هاي جدي آلودگي هواست ولي با وجود اين مسائل و حجم بالاي ترافيک عبور و مرور مختل نشده و شهر قفل نيست و پليس راهور اقدامات خود را در خصوص رواني ترافيک انجام مي دهد و خواهان کاهش ترافيک و کاهش آلودگي هواست ؛ طرح ترافيک درمان مقطعي است و اگر مي خواهيم شاهد کاهش آلودگي باشيم بايد طرح ترافيک را با جديت بيشتري پيگيري کنیم .

سردار حمیدی در رابطه با اجرای طرح ترافیک و شیوع ویروس کرونا گفت : بايد بررسي شود که اين طرحي که هم اکنون اجرا مي شود جواب مي دهد و آسيب در حوزه کرونا را کاهش مي دهد یا خیر. ما منتظر نتيجه گيري و جواب ستاد ملي کرونا هستيم البته تقاضاي سفر در تهران بسيار است و شيوع بيماري بستگي به رعايت شهروندان دارد، البته طرح ترافيک به ما در کنترل بيماري کرونا کمک مي کند و اين يک ضرورت است که این طرح را اجرا کنیم.

سردار حميدي تصریح کرد : ترددهاي غير ضروري يکي از مشکلات و معضلات ماست که نه پارکينگ ها و نه معابر شهر تهران جوابگوي ترددهاي شهروندان نيست و بحث وارونگي هوا در 6 ماهه دوم يکي از معضلات پيش رو است و مي طلبد با بررسي کارشناسي نسخه اي کارساز براي پايداري وضعيت پیش بینی کرد .

وي با بیان اینکه در شهر تهران 8 ميليون وسيله نقليه وجود دارد که 4ميليون موتور و 4ميليون خودرو است تصریح کرد: سالیانه در شهر تهران 21هزار نفر مجروح و 600 فوتي داريم که البته با کاهش تصادفات فوتي و جرحي مواجه بودیم ولي باز هم آمار بالا است و بايستی کاهش يابد .

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد : 48درصد از حوادث رانندگی در طول روز مربوط به موتورسواران است که حتی این درصد بعد از ظهرها تا 60درصد به علت خستگي و خواب آلودگي افزايش مي يابد .

سردار حميدي افزود : 36درصد از فوتي ها مربوط به عابران است که در بزرگراه ها ، حاشيه راه ها و زير پل هاي عابر تصادفات رخ مي دهد .

وي ادامه داد : نگاه ما در گذشته خودرو محوري بوده است که مشکلات زيادي بوجود مي آورد و هم اکنون شهر تهران شهر انسان محوري نيست و اگر مي خواهيم شرايط عالي شود بايد حمل و نقل هوشمند و پاک را برگزينيم و هم اکنون با اين شرايط، آلودگي هوا افزايش مي يابد و مي بايست تردد هاي غير ضرور را کنترل کنيم و شبکه ريلي و تاکسي و حمل ونقل عمومي با يکديگر هماهنگ و مرتبط باشند ، حمل و نقل ترکيبي بایستی گسترش یابد و مسافر نبايد سردرگم باشد و دنبال خودرو بگردد .

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پياده راه سازي و پياده رو سازي براي عابران يکي ديگر از اقداماتي است که مي بايست به صورت ويژه انجام پذيرد .

وي در خصوص تخلفات موتورسيکلت ها افزود: پليس راهور فاتب با تخلفات موتورسيکلت سواران برخورد قاطع مي کند و اين برخوردهاي قانوني متوقف نشده و طرح هاي پليس در حال اجراست ولي بحث پليس استفاده از موتورهاي برقي و فاقد آلايندگي است و بحث آموزش موتورسيکلت سواران هم در حال انجام است که روزانه توسط کلاس هاي توجيهي و آموزشي در پليس راهور فاتب در حال انجام است .

سردار حمیدی گفت : اگر از آسمان سنگ هم ببارد پليس راهور فاتب در معابر حضور دارد چرا که عدم حضور پليس در معابر باعث کندي حرکت و قطع ارتباطات بين مردم مي شود و حمل و نقل دچار اختلال مي شود ، حتی پليس راهور در شرايط کرونايي در همه حال در معابر حضور دارد .

این مقام ارشد انتظامی در خصوص طرح ترافيک ابراز داشت : ما به عنوان مجري قانون تابع نظريات کارشناسي و مصوبات قانوني هستيم و مي بايست کار کارشناسي صورت پذيرد و پليس هم اقدامات خود را انجام مي دهد و هر طرحي را چشم بسته قبول نخواهيم کرد .

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بيان داشت : مسئولان اداره مهندسي ترافيک، تابلوهايي را که دچار نقص هستند و آسيب ديده اند را تعويض و تا رفع نقص آن پيگيري هاي لازم را انجام مي دهد .

وی گفت: پليس تنها مرجعي است که با رويت تصاوير و ديدن تخلف مي تواند برخورد قانوني با تخلفات را انجام دهد و يکپارچگي دوربين هاي ترافيکي در دستور کار پليس قرار دارد . دوربین های البسه و جمع شدن قبض هاي جريمه دستي از ديگر اقداماتي بود که سردار حميدي در خصوص آن سخن گفت.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا