چگونه صنعت موتورسیکلت کلمبیا رشد کرد؟

به گزارش موتورسیکلت نیوز، حرکت صنعت موتورسیکلت کلمبیا با شیوع ویروس کوئید ۱۹ روبرو شد و در آوریل ۹۸ درصد و در ماه مه ۶۵ درصد کاهش یافت. البته در ژوئن بازار بهتر شد. اما هنوز هم در قلمرو منفی بود. در واقع فروش ماه ژوئن ۳۸٫۰۲۰ دستگاه (-۱۱٫۶٪) بود. و در نهایت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ با تعداد ۲۰۳٫۹۴۱ دستگاه (-۲۹٫۸٪) به پایان رسید.


داده ها و چشم انداز بازار در سال ۲۰۲۰

صنعت دوچرخ کلمبیا واقعاً از وضعیت خوبی برخوردار بود و پس از رشد دو سال گذشته، شروع سال ۲۰۲۰ با مثبت شدن ۱۰٫۴ درصد و ۱۲٫۳ درصد در ژانویه و فوریه بسیار مثبت بود. اما، با ورود ویروس جدید دولت مجبور به تعطیل کردن فعالیت های صنعتی و تجاری در ماه مارس شد و صنعت با افت مواجه شد. کارشناسان امسال را سالی بسیار سخت پیش بینی می کند. در ماه مارس فروش تعداد ۳۸٫۷۹۱ دستگاه (-۲۲٫۵٪) پایان یافت و در سه ماهه اول با تعداد ۱۴۸٫۱۶۱ دستگاه تمام شد.

در ماه آوریل فروش فقط ۲۰۵ دستگاه بود و ۹۸ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داشت و پس از مدت زمان تعطیلی، در ماه مه تعداد ۱۷٫۵۵۵ دستگاه (-۶۵٫۸٪) با بهبودی بسیار کند مواجه بوده است.

همان طور که گفته شد در ماه ژوئن وضعیت بازار بهتر شد. اما هنوز هم در قلمرو منفی بود. فروش این ماه ۳۸٫۰۲۰ دستگاه (-۱۱٫۶٪) بود و در نهایت نیمه اول با ۲۰۳٫۹۴۱ واحد به پایان رسید و ۲۹٫۸٪ بسیار پایین بود.

با این حال ، در کلمبیا هنوز شیوع Covid19 کنترل نشده و تأثیرات آن بر اقتصاد، تقاضای مصرف کننده و صنعت موتورسیکلت منفی خواهد بود.

با توجه به نتایج ژوئن، کارشناسان هنوز چشم انداز امسال را تغییر نداده‌اند و پیش بینی فروش سال ۲۰۲۰ را در حدود ۴۸۰٫۰۰۰ دستگاه تخمین زده‌اند.

بررسی وضعیت بازار در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ میزان فروش موتور سیکلت با ۶ درصد افزایش به مقام سیزدهم جهان رسید و یکی از معدود موارد مثبت در منطقه (همراه با برزیل) بوده است. در حالی که بیشتر بازارهای همجوار بحران را تجربه کرده اند.

در سال ۲۰۱۹ کلمبیا به دومین صنعت بزرگ موتور سیکلت در آمریکای جنوبی و سیزدهمین در جهان تبدیل شد. با وجود اینکه فروش در بهترین سطح نیست. فروش سال گذشته تعداد ۶۱۲٫۰۸۶ دستگاه بود که ۱۱٫۳٪ افزایش داشته است و دومین سال رشد متوالی را داشت.

رهبر بازار، دوباره هند و باجاج اتو بود که تعداد ۱۴۱٫۷۴۰ دستگاه با ۸٫۰ درصد افزایش به فروش رساند و ۲۳٫۲ درصد از سهم بازار را به دست آورد. (باجاج با داشتن Box CT 100 CT بهترین مدل را نیز در اختیار دارد).

در رده دوم یاماها ژاپن با تعداد ۱۱۳٫۷۸۰ دستگاه فروش (۱۲٫۹٪ +) و بعد از آن هوندا با تعداد ۱۰۴٫۰۱۱ دستگاه (+ ۱۵٫۶٪) و AKT با ۸۴٫۷۴۳ (+ ۰٫۲٪) در سطح رکورد جدید قرار داشتند.

بعد از آن نیز، سوزوکی با تعداد ۵۰٫۹۱۷ دستگاه (+ ۱۸٫۱٪)، هیرو با تعداد ۲۴٫۶۹۷ دستگاه (+ ۱۵٫۸٪)، تی‌وی‌اس هند با فروش و رکورد جدید در ۲۴٫۵۵۰ دستگاه (+ ۲۴٫۸٪)، برند ویکتوری با تعداد ۲۳٫۶۶۴ دستگاه (+ ۱۲٫۰٪) و کیمکو تایوانی با تعداد ۲۲٫۹۵۹ دستگاه (۵٫۲٪) فروش داشتند.

فروش برندهای پیشرو موتورسیکلت در کلمبیا در سال ۲۰۱۸ بر اساس سهم بازار

تعداد ناوگان موتورسیکلت در کلمبیا بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹، اندازه ناوگان موتورسیکلت در کلمبیا بیش از ۸٫۹ میلیون دستگاه بود که نسبت به ۸٫۳ میلیون دستگاه در سال قبل از آن رشد داشته است. در همان سال، تعداد ثبت نام های جدید موتورسیکلت در کلمبیا به تقریباً ۶۰۵ هزار واحد رسیده است.

در دهه گذشته صنعت موتورسیکلت کلمبیا کاملاً دگرگون شد و به‌دلیل گسترش عرضه محصولات، کاهش قیمت ها، افزایش ایمنی و استقبال جوانان به عنوان یک عامل مهم در حمل و نقل شخصی مورد استفاده قرار گرفت.

بنابراین، امروزه طیف گسترده تری از مصرف کنندگان برای رفتن به دانشگاه، رفتن به محل کار خود از موتورسیکلت استفاده می کنند و کسب و کارها نیز از موتورسیکلت برای تحویل سریع همه چیز استفاده می کنند، از مواد غذایی گرفته تا کالاها.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، برای دستیابی به این عملکردهای برجسته، کار درخشانی توسط دولت انجام شده است که به تدریج قوانینی را برای هدایت تحول بخش اتخاذ کرده اند و همچنین توسط تولید کنندگان نیز برای ایجاد امکانات محلی و تولید وسایل نقلیه با کیفیت بالا تلاش بسیار زیاد کرده اند و محصولات مرتبط مانند لوازم جانبی، تجهیزات و لباس های ویژه را برای مصرف کنندگان آماده کردند.

در کلمبیا شش تولیدکننده موتورسیکلت وجود دارد (قدیمی ترین آنها از سال ۱۹۴۲ فعال است) که با همکاری شرکت های برتر بین المللی مانند هوندا، کاوازاکی، کی‌تی‌ام، کیمکو، ویکتوری، یاماها، هیرو و سوزوکی کار می کنند و هم برای بازار داخلی و هم برای صادرات فعالیت دارند.

بازار موتور سیکلت کلمبیا بعد از برزیل، مکزیک و آرژانتین چهارمین بازار بزرگ آمریکای لاتین است.

در دهه منتهی به سال ۲۰۱۴، زمانی که کل فروش به بالاترین سطح ۶۹۴٫۸۰۰ دستگاه رسید، بازار به طور مداوم رشد کرد.

این کشور توسط چندین تولیدکننده آسیایی به عنوان قطب تولید برای آمریکای لاتین انتخاب شده است و جای تعجب ندارد که به عنوان رهبر بازار هندی شناخته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا