حمایت از تولید موتورسیکلت و خودروی برقی در دستور کار است

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، امیر بیات در بازدید از شرکت خودروسازی فردا در سمنان با بیان اینکه امروز به دلیل آلودگی هوا در کلان‌شهرها، حمایت از تولید موتورسیکلت و خودروی برقی در دستور کار است، افزود: با توجه به این‌ چشم‌انداز، شرکت خودروسازی فردا تولید خودروهای برقی با داخلی‌سازی ۲۰ درصدی را در دستور کار قرار داده که بسیار ارزشمند است.

وی افزود: در شهرهای آلوده بخشی از روزهای سال را به دلیل وارونگی هوا، با رسیدن به مرز هشدار روبه‌رو هستیم که خودروهای برقی می‌توانند در کاهش این مهم تأثیرگذار باشند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه باید داخلی‌سازی نهایی و کامل این محصولات و راهکاری برای تولید باتری باکیفیت برای این‌گونه خودروها در داخل کشور در دستور کار باشد، اذعان داشت: مساعدت و هماهنگی از سوی سازمان صمت و شرکت ایدرو برای تسریع در نهایی شدن امکان‌سنجی‌های تولید و راه‌اندازی خط تولید با شرکت خودروسازی فردا انجام می‌شود.

بیات گفت: تدوین چشم‌انداز و برنامه‌های آینده‌نگر، از ویژگی‌های اصلی، بارز و شاخص تولید انواع خودرو در شرکت تولیدی خودروسازی فردای سمنان است.

وی تأکید کرد: وظیفه حاکمیت و وزارت صمت این است که با همکاری مسؤولان و دستگاه‌های مرتبط به دلیل کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی، مشوق‌هایی برای این‌گونه واحدهای تولیدی برای گسترش تولید خودروهای برقی در نظر بگیرند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اضافه کرد: به دلیل تحریم‌های اقتصادی که بر کشور اعمال شده، تأمین ارز برای واردات قطعات به‌منظور تولید خودروهای برقی، امری دشوار است که باید راهکاری برای این مهم اندیشیده شود.

بیات خاطرنشان کرد: سالن تولید خودرو در شرکت خودروسازی فردای سمنان، یکی از مطلوب‌ترین و بهترین خط تولیدها و سالن‌های تولید خودرو در کشور است که نیاز به حمایت و تقویت دارد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا