بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت استرالیا در سه ماه دوم ۲۰۲۰

به گزارش موتورسیکلت نیوز، فروش موتورسیکلت، اسکوتر و چهارچرخ‌ها در سه ماهه دوم سال با افزایش ۲۴٫۵ درصد به ۵۲٫۸۳۸ دستگاه رسید که این عدد در مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ تعداد ۴۲٫۴۵۷ دستگاه بود.

تونی وبر، رئیس اتاق فدرال صنایع خودرو گفت که این افزایش قابل توجه است و نشانگر بهبود شرایط برای اعضا و نمایندگی ها است.

آمار رسمی اتاق فدرال صنایع خودرو استرالیا طی سه ماهه اول:

فروش صنعت موتورسیکلت استرالیا در سه ماه دوم ۲۰۲۰

بیشترین افزایش در طی این سه ماه مربوط به ATV و SSVها بود که به ۱۴٫۵۴۵ دستگاه (۵۰٫۹ درصد) رسید و همچنین دوچرخ های آفرود صعود کردند که با ۴۲٫۴٪ افزایش به ۲۰٫۸۸۵ دستگاه رسیدند.

با این حال، این نگرانی وجود دارد که دوچرخ های جاده ای گران قیمت با ۲٫۷ درصد کاهش به ۱۵٫۲۴۳ رسید و اسکوتر نیز به تعداد ۲٫۱۶۶ دستگاه (-۱۲٫۸ درصد) رسید.

هوندا در سه ماه ژوئن با ۱۲٫۵۶۳ فروش سهم ۲۳٫۸ درصد در بازار، رتبه نخست را به خود اختصاص داد و پس از آن یاماها با ۱۲٫۳۴۴ دستگاه (۲۳٫۴٪) دوم، کاوازاکی ۶٫۵۴۵ دستگاه (۱۲٫۴٪) سوم، کی تی ام ۴٫۳۹۱ دستگاه (۸٫۳٪) چهارم و سوزوکی با ۳٫۵۹۴ دستگاه (۶٫۸٪) پنجم شد.

اتاق فدرال صنایع خودرو پیش از این اظهار داشت که موتورسیکلت ها برای رفت و آمد در دستورالعمل های محیط همه گیر فعلی ما، کاملاً منطقی هستند. با وجود سیستم های حمل و نقل انبوه که مستعد ابتلا به خطر مسری است، حمل و نقل شخصی برای بسیاری از مسافران تبدیل به گزینه ای برای جابه‌جایی شده است. موتورسواران می توانند خطرات عفونت را کاهش دهند، زیرا حمل و نقل دوچرخ می تواند ضمن بهره گیری از یک سواری آزاد و سرگرم کننده که با پارکینگ آسان به پایان می رسد، وسیله ای مؤثر برای حفظ فاصله اجتماعی باشد. همچنین موتورسواران می توانند با تردد زمان رفت و آمد، ترافیک و پارک راحت را آغاز کنند.

همچنین در سراسر کشور، فروشندگان موتورسیکلت و اسکوتر برای انجام سرویس دهی و فروش برای موتورسواران که مایل به بازگشت به جاده هستند، باز هستند.

به موتورسواران یادآوری می کنیم که کلیه الزامات کنترل فاصله اجتماعی و کنترل آلودگی را رعایت کنند و به طور مرتب ضد عفونی کننده کلاه ایمنی، دستکش و هرگونه سطح لمسی بالا را در خودروها انجام دهند.

برای اطلاع بیشتر از صنعت موتورسیکلت استرالیا خبر زیر را بخوانید.

بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت استرالیا در سال ۲۰۲۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا