واکنش رییس کانون وکلا به رای دیوان عدالت درباره گواهینامه موتورسواری زنان

برای درج آگهی رایگان کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، عیسی امینی درباره رای شعبه‌ای از دیوان عدالت اداری که حکم به “الزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای زنان واجد صلاحیت” صادر کرده است، گفت: این رای نشان می‌دهد که نگاهی که در رویه قضایی شکل می‌گیرد، سیاست کلی را نشان می‌دهد و آن هم رفع تبعیض جنسیتی است.

این وکیل دادگستری افزود: آنچه که مسلم است اسناد بین المللی و اصول کلی حاکم بر حقوق کشور ما هم بی‌توجه به جنسیت، قواعد را وضع کرده و حقوقدانان به این اصول احترام می‌گذارند؛ طبعا این روند هم شامل رای اخیر صادره از سوی دیوان عدالت می شود و می‌تواند پیام خوبی برای جهانیان باشد و حقوق ما را به درستی به جهان عرضه کند.

امینی تصریح کرد: کاری که امروز در عربستان سعودی در حال انجام است، در کشور ما نه تنها در 40 سال بلکه سالیان متمادی است که این قواعد را داشتیم و الان هم داریم و کافی است که یک سری از مسایلی که مبتنی بر اختلاف سلایق بوده -نه اصول- را بازنگری کنیم.

وی در پایان گفت: آنچه مسلم است هر گونه تبعیض نیاز به نص صریح و آن هم نیاز به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و تلاش برای رفع تبعیض ستودنی است.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا