بازار موتورسیکلت کشور اکوادور تحت سلطه یک برند چینى

به گزارش موتورسیکلت نیوز، بازار موتورسیکلت اکوادور در اواسط ماه مارس با ورود covid19 روبرو شد و فروش کاهش چشمگیرى داشت.

فروش موتورسیکلت در سه ماهه اول سال ٢٠٢٠، تعداد ۳۳٫۱۷۳ دستگاه (-۱۲٫۵٪) بوده است و در ماه آوریل تنها ۹۸۸ دستگاه (-۹۴٪) فروش داشت. همچنین فروش مجدد تقریبا در ماه مه کند بوده است و پیش بینی برای سه ماهه دوم خوب نیست.

در دوره ۲۰۱۲-۲۰۱۶، فروش در این کشور از ۱۰۰٫۲۷۷ دستگاه در سال ۲۰۱۲ به ۵۲٫۷۵۰ دستگاه در سال ۲۰۱۶ کاهش یافت.

براساس داده های منتشر شده توسط وزیر حمل و نقل اکوادور، در سال ۲۰۱۷، بازار تمام فروش های از دست رفته در پنج دوره قبلی را بازیافت کرده و به ۱۲۷٫۰۰۰ دستگاه افزایش یافته است. این رشد در سال ۲۰۱۸ ادامه یافت که بازار ۳۱٪ رشد کرد و یکی از بهترین عملکردها را در سراسر جهان داشت.

در اولین بخش سال ۲۰۱۹، بحران اقتصادی روی تقاضا قرار گرفت و بازار در حال از دست دادن بود. با این وجود، رشد سریع در ماه هاى گذشته باعث شد که به ۱۷۴٫۸۹۵ برسد و ۴٫۳٪ افزایش یابد. با رکورد سوم خود توانست در رتبه ۲۸ در رده بندی جهانی قرار گیرد، البته نهایى نیست.

عرصه رقابتی

متفاوت از هر بازار دیگری در آمریکای لاتین، بازار موتورسیکلت اکوادور تحت سلطه یک مارک چینی است و هوندا تنها در مکان یازدهم قرار دارد که احتمالاً بدترین موقعیت در جهان است.

رهبر شاینری (Shineray) است که در سال ۲۰۱۹ با ثبت ۲۹٫۴۳۰ فروش (+ ۹٫۰٪) معادل ۱۶٪ از سهم بازار، این مکان را تأیید کرد.

در مکان دوم با اختلاف زیاد، سوزوکی با ۱۴٫۸۳۵ فروش (+۴٫۹٪) با ۸٫۵٪ سهم بازار و در مکان سوم با نام تجاری محلی Daytona، تولید کننده ای با ارائه طیف گسترده ای از دو چرخ، با ۱۳٫۶۴۶ دستگاه ( + ۱۲٫۵٪) است.

Aprilia یکی از سریعترین مارک های در حال رشد در سال ۲۰۱۹ بود که فروش آن ۱۷۵ درصد رشد داشته است.

در واقع ۱۱۲ مارک فعال در این بازار وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا