وضعیت صنعت موتورسیکلت اسپانیا در سال ٢٠٢٠

به گزارش موتورسیکلت نیوز، بازار موتورسیکلت اسپانیا که در ماه آوریل ٩٣ درصد بازار را از دست داد، در ماه مى، ۴۴ درصد را نسب به مدت مشابه سال قبل از دست داد و از پایان تعطیل کاملاً سود برد.

کارشناسان کل سال ۲۰۲۰ را در ۱۴۷٫۰۰۰ دستگاه (-۲۷٪) پیش بینی می کنند. پس از ششمین افزایش سالانه متوالی، انتظار می رود که سال ۲۰۲۰ دوباره به عنوان سال بسیار مثبتی برای صنعت موتورسیکلت اسپانیا پیش بینی شود. این پیش بینی در دو ماه اول تأیید شد و فروش فوریه (بهمن ماه) در ۲۹٫۱۸۷ دستگاه با ۱۱٫۸ درصد رشد همراه بود.

کل کارخانه های موتورسیکلت (از جمله تولیدکنندگان قطعات) و نمایندگی های فروش برای نزدیک به ۵۰ روز بسته شده اند و در مارس میزان فروش تنها ۹٫۱۹۵ دستگاه بوده است که با ۴۵٫۹٪ کاهش در سه ماه اول به ۳۸٫۴۳۲ دستگاه رسیده و ۱۰٫۸٪ کاهش یافته است. در ماه آوریل نیز میزان فروش ۱٫۰۷۹ دستگاه (-۹۳٫۵٪) بود و در ماه مى به ۱۱٫۰۲۴ دستگاه (-۴۴٫۱٪) رسید.

همان طور که ترکیب فروش ماه مى نشان می دهد، وسایل نقلیه الکتریکی ۱۵٫۷ درصد از کل صنعت رشد کردند. با توجه به همه مارک های اسکوتر الکترونیکی و با سکوت اسپانیایی در شروع بازار سه ماه دوم با ۱٫۳۶۴ دستگاه فروش، نه چندان دور از رهبر بازار هوندا (۱٫۷۸۳ ، -۵۳٪) در رده دوم قرار دارد.

براساس داده های منتشر شده از سوی وزیر حمل و نقل، سال ۲۰۱۹ برای صنعت دوچرخ واقعاً مثبت بود و با افزایش ۱۱٫۰ درصدی در ۲۰۲٫۹۶۹ دستگاه، افزایش ششمین سال پیاپی در یک رشته را تجربه می کند. اسپانیا اکنون به عنوان سومین بازار اروپا، با غلبه بر آلمان، در پشت فرانسه و ایتالیا است.

در ۹ ماه اول سال گذشته ۱۱٫۰۲۰ دستگاه فروش مربوط به مدل هاى برقی بوده است که ۴۶٫۷ درصد رشد داشته است و دو برند Silence و Askoll دارای بیش از ۵۰٪ فروش بوده اند.

بازار اسپانیا تقریباً با ۱۰ مارک برتر که ۷۴٫۵ درصد از کل حجم را در اختیار دارند متمرکز است.

مانند گذشته، در سال ۲۰۱۹ رهبر بازار هوندا با ۳۵٫۹۶۵ دستگاه فروش (+ ۱۳٫۰٪) تقریبا ۱۷٫۸٪ سهم بازار را در اختیار داشت. دومین مارک پرفروش نیز یاماها با تعداد فروش ۲۵٫۶۲۹ دستگاه (+ ۰٫۵٪) تقریبا ۱۲٫۷درصد سهم بازار را در اختیار داشت. در رده سوم کیمکو با تعداد ۱۸٫۴۲۰ دستگاه فروش (۹٫۱٪) تقریبا ۱۲٫۵٪ سهم بازار را در اختیار داشت.

در جایگاه چهارم، پیاجیو با فروش ۱۷٫۷۴۴ دستگاه (+ ۸٫۷٪) و پس از آن بهترین مارک برتر، BMW با ۱۲٫۹۶۷ دستگاه (+۱۹٫۵٪)، SYM با ۱۰٫۰۶۵ دستگاه (+ ۳٫۲٪)، کاوازاکی با ۸٫۶۶۱ دستگاه (+ ۱۷٫۵٪)، سوزوکی با ۶٫۲۲۹ دستگاه (+۱۰٫۱٪) و KTM با ۶٫۱۴۳ دستگاه (۵٫۴٪+) بوده اند. همچنین چند مارک نیز منفى پیش رفتند. در میان آنها، پژو با منفى ۱۳٫۹ درصد، هارلی دیویدسون منفى ۷/۷ درصد، دائلین ۱۱٫۷ درصد کاهش یافته است.

در پایان سال ۲۰۱۹، بازار اسپانیا پس از فرانسه و ایتالیا در رده سوم اروپا قرار گرفت (یک مکان جلوتر از آلمان و ترکیه).

در سطح جهانی نیز بازار موتورسیکلت اسبانیا تقریبا رتبه ۲۵، پیش از گواتمالا، ترکیه و پاراگوئه و پشت آلمان، جمهوری دموکراتیک کنگو و کنیا قرار داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا