صنعت موتورسیکلت فرانسه بهبود یافت
صنعت موتورسیکلت فرانسه بهبود یافت
دولت فرانسه متمرکز بر پایداری بخش خودرو است که در آن وضعيت سنگین است. با این حال، تقاضا برای حمل و نقل فردی افزایش پيدا كرده و پيشنهاد اسکوتر برقی با عملکرد بیشتر باعث بهبودی در صنعت موتورسيكلت می شود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، مسیر مثبت سال هاى اخیر هنوز در پایان ماه فوریه در فرانسه جای داشت. فروش در فوریه (بهمن ماه) تعداد ۴۰٫۴۶۳ بوده که ۹٫۸٪ رشد داشته است.

متأسفانه ریسک مربوط به توسعه Covid19 در کشور توسط دولت دست کم گرفته شد و اقدامات اولیه فقط در اواسط ماه مارس اندکی صورت گرفت تا از شیوع ویروس در کشور جلوگیری شود.

کارخانجات و نمایندگی های موتورسیکلت از اواخر ماه مارس تا هفته اول مى (اردیبهشت) تعطیل شده است.

در ماه مارس فروش با تعداد ۱۴٫۱۷۹ دستگاه (-۵۲٫۲٪) پایان یافت و در مجموع سه ماهه اول تعداد ۵۴٫۶۵۰ دستگاه ثبت شد و ۱۷٫۸٪ کاهش یافت.

در سه ماهه دوم به یاد ماندنی خواهد بود. متأسفانه فروش در ماه آوریل با بسته شدن کلیه کارخانه ها و نمایندگی ها، فقط ۵٫۳۴۰ دستگاه (-۸۲٫۶٪) بوده است.

فروش در ماه مى، بالاتر از انتظارها

در ماه مى فروش دلگرم کننده بوده و بسیار بهتر از آنچه انتظار می رود برسد به ۲۶٫۶۱۹ دستگاه رسیده است که تنها ۱۵٫۳ درصد کاهش داشته است. دلایل این عملکرد بسیار خوب، مربوط به سبد سفارشات موجود قبل از تعطیل شدن است.

یاماها، رهبر بازار ۱۲٫۴٪ از سهم بازار را حفظ کرد (-۰٫۴ درصد در مقابل مى ۲۰۱۹) عملکرد خیلی بهتری نسبت به هوندا، با ۱۰٫۰٪ (-۱٫۸ درصد در مقابل مى ۲۰۱۹) داشت.

در بین متخصصان اسکوتر، دو رهبر Piaggio و پژو سهم بازار را به ترتیب با ۱٫۵ امتیاز و ۰٫۸ امتیاز بهبود بخشیدند، حتی بخش اسکوتر بهتر از بخش موتورسیکلت عمل می کند.

BMW در ماه مى بیشتر از سال گذشته فروش بیشتری را اعلام کرد!

با توجه به بهبود این ماه کارشناسان پیش بینی کامل سال ۲۰۲۰ را ۲۴۵٫۰۰۰ دستگاه، (-۲۰٫۳٪) پایین تر از سال قبل برآورد کرده اند.

در سال ۲۰۱۹، پژو در بازار با رشد سریع برجسته بود

از سال ها قبل بازار فرانسه در اروپا بزرگ ترین است. در سال ۲۰۱۹ فرانسه از ایتالیا، اسپانیا، آلمان و ترکیه جلوتر بود در حالی که در سطح جهانی بازار فقط ۲۰ ام، از ایتالیا و پس از پرو (۱۹)، نیجریه (۱۸) و ژاپن (۱۷) است.

در دوره ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بازار از ورود محدودیت های جدید اروپا برای تولید گازهای گلخانه ای متاثر شد که دلیل اصلی کاهش سال گذشته در تنظیم مقررات جدید انتشار اروپا، مرحله یورو ۴ است که در ژانویه سال ۲۰۱۸ معرفی شد و تولید کننده باید تا پایان ماه دسامبر تمام مدل های یورو ۳ موجود را مى فروخت. بازار فرانسه در سال ٢٠١٧ بهترین سطح این دهه را داشت و ۲۸۵٫۰۲۷ دستگاه فروخت. در حالی که ارقام سال ۲۰۱۸ به ۲۶۶٫۶۵۶ دستگاه (-۶٫۴٪) کاهش یافته است.

براساس داده های منتشر شده از سوی وزیر حمل و نقل فرانسه ، در سال ۲۰۱۹ میزان تقاضا برای خودروهای دوچرخ برجسته بود و رونق فروش ۱۵٫۷٪ در ۳۰۸٫۴۲۲ دستگاه بالاترین سطح از سال ۲۰۱۲ بود.

بخش اسکوتر ۵۰ سی سی بزرگ ترین افزایش را نشان داد، ۲۴٫۹٪ افزایش و امروز نمایانگر ۲۸٫۲٪ از بازار است.

سریعترین بخش در حال رشد (Supermoto (+ 115٪ و پس از آن (Touring (+ 20.5٪ و خیابانى (۱۶٫۶٪+) است.

رهبر یاماها با ۳۴٫۶۳۲ فروش (۲٫۸٪+) در سال است و ۱۱٫۳٪ سهم بازار را در اختیار دارد. هوندا با ۳۳٫۰۲۲ فروش (۱۴٫۸٪+) و ۱۰٫۸٪ از سهم بازار را در اختیار دارد.

در رده سوم Piaggio، رهبر در بین متخصصان اسکوتر، با ۲۶٫۲۶۰ فروش (۳٫۱٪+) جلوتر از پژو است که با ۲۰٫۵۵۲ فروش (+ ۴۰٫۷٪) و با یکی از بهترین عملکردهای رو به رشد سال یک سال فوق العاده کسب کرد.

در جایگاه پنجم BMW، صدرنشین در بخش برند برتر با ۱۷٫۵۷۴ دستگاه (۱۲٫۳٪+) با غلبه بر کاوازاکی که ششم است با ۱۴٫۰۲۴ دستگاه (+ ۱۵٫۰٪) و در جایگاه هفتم کیمکو با ۹٫۵۳۷ دستگاه (+۵/۵٪) و پس از آن sym با ۹٫۲۰۴ (+۲۱٫۴٪) و هارلی دیویدسون با ۹٫۰۸۸ دستگاه (-۰٫۶٪) قرار دارند.

در میان سریعترین مارک های در حال رشد ، آپریلیا (۵۹٪ +) و سازنده برق چینی NIU حدود (+۲۴۲%) است.

  • خبرنگار : محمدعلى نژاديان
  • منبع خبر : motorcyclesdata