میزان تولید، فروش و صادرات موتورسیکلت چین در سال ٢٠١٩

به گزارش موتورسیکلت نیوز، پس از سال ها پیشرفت جدی، صنعت موتورسیکلت چین در سال ۲۰۱۲ به نقطه ایده آل خود رسیده است. از آن زمان به بعد، تولید کلی و فروش موتورسیکلت روند نزولی را نشان مى دهد و تولید و فروش سالانه به ترتیب در سال ۲۰۱۸ به ۱۵٫۵۷۸ میلیون و ۱۵٫۵۷۱ میلیون کاهش یافته است.

سال ۲۰۱۹، با اجرای تدریجی استاندارد انتشار و رشد سریع موتورسیکلت های برقی، تولید و فروش موتورسیکلت در چین روند رشد مداوم را نشان داد. میزان تولید موتورسیکلت ها به ۱۷٫۳۶۷ میلیون دستگاه رسید که نسبت به سال گذشته ۱۱٫۵ درصد رشد داشته است و فروش به ۱۷٫۱۳۳ میلیون دستگاه رسید که نسبت به سال قبل ۱۰٪ رشد داشته است (شکل ۱).

شکل ١: میزان تولید و فروش از سال ٢٠١٣ تا ٢٠١٩

در سال ۲۰۱۹، میزان تولید موتورسیکلت های دو چرخ در چین ۱۵٫۴۳ میلیون دستگاه بود که نسبت به سال گذشته ۱۰٫۵ درصد افزایش یافته است. میزان فروش موتورسیکلت های دو چرخ ۱۵٫۱۹۴ میلیون بوده که نسبت به سال قبل ۸٫۹٪ رشد داشته است.

در حال حاضر موتورسیکلت های دوچرخ چین عمدتاً تحت سلطه مدل هایی هستند که حجم آنها کمتر از ۱۲۵ سی سی است، اما در سال های اخیر بازار مدل های حجم متوسط و موتورسیکلت های تفریحی با حجم بزرگ همچنان رو به گسترش است که در این میان موتورسیکلت های حجم ۲۵۰ سی سی یا بالاتر رشد سریع در آن دیده شده است (شکل ۲).

شکل ۲: خروجی و فروش موتورسیکلت های دو چرخ از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹

صادرات موتورسیکلت چین

صادرات سالانه موتورسیکلت چین تقریبا نیمی از فروش سالانه را شامل می شود. در سال ۲۰۱۹، ارزش صادرات محصولات تولیدکنندگان داخلی موتورسیکلت ۴٫۸۰۴ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل ۲٫۷۶ درصد کاهش داشته است.

در میان آنها، صادرات کامل موتورسیکلت در مجموع ۷٫۱۲۵ میلیون دستگاه بوده است که نسبت به سال قبل ۲٫۵ درصد و ارزش صادرات ۴٫۰۶۴ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۲٫۰۳ درصد کاهش داشته است.

در بازار صادرات موتورسیکلت های کامل، موتورسیکلت های دو چرخ سهم عمده ای را به خود اختصاص داده اند. در سال ۲۰۱۹ صادرات موتورسیکلت هاى دو چرخ به ۶٫۷۵۵ میلیون دستگاه رسید که نسبت به سال قبل ۲٫۹ درصد کاهش داشته است.

نمودار تولید به تفکیک ماه

نمودار تولید موتورسیکلت از نوامبر ٢٠١٨ تا نوامبر ٢٠١٩

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا