بررسى بازار موتورسیکلت اروپا از سال ٢٠١٩

به گزارش موتورسیکلت نیوز، به دنبال مسیر مثبت سال هاى اخیر، صنعت موتورسیکلت اروپا با افزایش در ژانویه (+۱۱٫۴%) و در ماه فوریه (+۷/۷٪)، قبل از سقوط در ماه مارس (-۳۷٫۵٪) سال ۲۰۲۰ را به خوبی آغاز کرد و در آوریل هنگامی که گسترش Covid19 مردم را مجبور به ماندن در خانه و تعطیل کردن کارخانه ها و نمایندگی ها در اکثر کشورها کرد، حدود ۵٨ درصد کاهش پیدا کرد.

البته تعجب آور این است که سوئد در آوریل حدود ۸۸ درصد افزایش فروش داشت، اما فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس بین ۸۴ تا ۹۸ درصد و آلمان ٢٨ درصد بازار را از دست دادند. در ماه آوریل، فروش برای کشورهای EU28 یکصد و شصت و هشت هزار و ۴۴۵ دستگاه بوده است.

چشم انداز سال نیز به طور کامل نسبت به ماه قبل بهبود یافته است و اکنون پیش بینی می شود، اروپا در مجموع سال ۲۷٪ بازار را از دست بدهد و ۱٫۱میلیون دستگاه به فروش برسد.

در سال ۲۰۱۹، فروش موتورسیکلت اروپا ۷٫۹درصد رشد داشته است و بازار دوچرخ اروپا روند مثبت سال هاى گذشته را حفظ کرد و یک میلیون و پانصد و شانزده هزار دستگاه (بالاترین سطح در هشت سال) فروخت.

در سال ٢٠١٩، فروش موتورسیکلت هاى بالای ۵۰ سی سی۵٧٠ هزار دستگاه (+ ۷٫۴٪)، اسکوتر/ سه چرخ بالای ۵۰ سی سی ۴٨٠ هزار دستگاه (+ ۶٫۳٪) و اسکوترهای ۵۰ سی سی ٣١٨ هزار دستگاه (+ ۹٫۵٪) بوده است. بخش موتورسیکلت هاى الکتریکی ۳۸٫۶٪ رونق داشته است.

فروش ۱۰ کشور برتر

فرانسه در سال ۲۰۱۹ با فروش سیصد و شش هزار و ٩٧٧ دستگاه (+۱۵٫۱٪) برجسته بوده است. در رده دوم ایتالیا با دویست و شصت هزار و ۵٢٢ دستگاه (+۵٫۱٪) و پس از آن اسپانیا با دویست و پانزده هزار و ٣٢٧ دستگاه (+۱۷٫۸٪) و بعد از آن آلمان با یکصد و نود و سه هزار و هفتاد و شش دستگاه (+۴٫۹٪) قرار گرفت و در ادامه ترکیه نیز یکصد و پنجاه و دو هزار و ١٩۶ دستگاه (-۳٫۱٪)، انگلیس یکصد و هفت هزار و ۵۵١ دستگاه (+ ۱٫۷٪)، هلند هفتاد و شش هزار و ١١٧ دستگاه (+۴/۴٪؜) و بلژیک پنجاه و دو هزار و ٨۴٩ دستگاه (+۱۲٫۵٪؜) فروش داشتند و سوئیس نیز با چهل و دو هزار و ٧٣١ دستگاه فروش (-۳٫۱٪؜) و لهستان چهل و یک هزار و ٧٨٢ دستگاه (+ ۲۴٫۸٪؜) فروش داشتند.

عرصه رقابتى

در سال ٢٠١٩ هوندا در اروپا تعداد دویست و چهل و سه هزار و ۴۶٣ دستگاه (+ ۹٫۴٪) فروخت و ۱۳٫۹٪ سهم بازار را در اختیار داشت.

دومین مارک پرفروش Yamaha با ۱۷۰٫۳۲۱دستگاه (۲٫۷٪ +) است، در حالی که Piaggio با ۱۶۱٫۷۹۰ دستگاه (+ ۲٫۸٪) در رده سوم است.

در جایگاه چهارم BMW با ۱۰۶٫۶۳۹ دستگاه (+۱۳٫۶٪) و پس از آن کاوازاکی با ۶۸٫۵۱۲ دستگاه (+ ۱۰٫۹٪)، و در ادامه به ترتیب کیمکو با ۷۰٫۰۱۹ دستگاه (+۱٫۵٪)، SYM با ۶۷٫۵۱۶ دستگاه (+ ۱۲٫۱٪) )، KTM با ۶۲٫۱۸۵ دستگاه (۶٫۸٪ +) و پژو با ۴۸٫۸۳۴ دستگاه (+ ۹٫۴٪) فروش داشت. همچنین تریومف تنها ۲٫۱٪ رشد داشته است، در حالی که Ducati با ۱٫۴٪ و هارلی دیویدسون ۷٫۰٪ از بازار را از دست داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا