بررسى وضعیت بازار موتورسیکلت آلمان از سال ٢٠١٩
بررسى وضعیت بازار موتورسیکلت آلمان از سال ٢٠١٩
در آلمان فروش موتورسيكلت در چهار ماهه اول سال 2020 تعداد شصت و شش هزار و ٧٢٢ دستگاه (-13.7٪) بوده است و در حالی که سه ماهه دوم همچنان بسیار پایین خواهد بود، انتظار می رود که این صنعت به سرعت در نیمه دوم بهبود یابد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، صنعت موتورسیکلت آلمان سال ۲۰۲۰ را با افزایش عظیم در ژانویه (+۴۲٪) شروع کرد. اما در فوریه (+۳٫۷٪)، در مارس (-۱۹٫۸٪) و در آوریل (-۲۸٫۲٪) از بازار را از دست داد و البته بین ۵ کشور بزرگ اروپا بهترین بود.

براساس نتایج پیش بینى کارشناسان، کل فروش ۲۰۲۰ در آلمان حدود ١٧۶ هزار دستگاه خواهد بود.

براساس داده های منتشر شده از سوی وزیر حمل و نقل آلمان، در سال ۲۰۱۹ صنعت دوچرخ در آلمان تقریباً مثبت بود و دومین سطح فروش برتر در این دهه را به خود اختصاص داد و رشد متوسط و در عین حال رشد مداوم را در سال گذشته آغاز کرد.

مجموع فروش ها تعداد ١٩۴ هزار دستگاه بوده اند که در مکان ۲۵ جهان و در رتبه چهارم در اروپا و پس از فرانسه، ایتالیا و اسپانیا و پیش از ترکیه قرار گرفته اند.

این بازار تقریباً با ۱۰ مارک برتر که ۷۹ درصد از کل حجم را در اختیار دارند، متمرکز است.

به دنبال شگفتی بزرگی که برای ۲۰۱۸ گزارش شد، برند Piaggio به عنوان رهبر بازار با غلبه بر نماد محلی BMW، این سال را به پایان رساند. در سال ۲۰۱۹ نیز R1250GS – با یک موفقیت فوری چشمگیر در آلمان مانند سایر نقاط اروپا – رتبه بندی طبیعی را احیا کرد و BMW دوباره به بالای لیست برگشت. با کل فروش بیست و شش هزار و ٢۶۶ دستگاه  (+۱۱٫۴%).

برند Piaggio در سال ٢٠١٩ با فروش بیست و چهار هزار و ٩٧٩ دستگاه فروش (۳٫۷٪ +) و از دست دادن رهبری بازار ٢٠١٨ در رده دوم قرار گرفت. در حالی که در مقام سوم به هوندا با فروش بیست هزار و چهل و نه دستگاه (+ ۱٫۷٪) با ۱۰٫۴٪ سهم بازار رسید.

در مکان چهارم یاماها با فروش هفده هزار و ۴۶٧ دستگاه (+۳٫۰٪) و پس از آن KTM با فروش شانزده هزار و ٩١٠ دستگاه (+۸٫۵٪) و کاوازاکی با چهارده هزار و ۵٠۴ دستگاه (+۹٫۱٪) در رده ششم قرار دارند.

هارلی دیویدسون با ده هزار و ٢۶٨ دستگاه فروش (-۶٫۹٪) در رده هفتم جدول رده بندی پیش از پژو با هشت هزار و ٢۴١ دستگاه (-۵٫۷٪) قرار گرفت و سوزوکی نیز با فروش هفت هزار و ۴٩٣ دستگاه (-۵٫۸٪) در رده ٩ ایستاد و آپریا با پنج هزار و ٣٢١ دستگاه (+ ۲۵٫۹٪) در رتبه دهم قرار گرفت.

  • خبرنگار : محمدعلى نژاديان
  • منبع خبر : motorcyclesdata