صرفه‌جویی ۵.۲ میلیون تومانی با تبدیل موتورسیکلت بنزینی به هیبریدی

برای درج آگهی رایگان کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، مصطفی رجبی مشهدی، درباره تامین زیرساخت برای احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی اظهار داشت: وزارت نیرو تامین‌کننده زیرساخت‌ ایستگاه‌های شارژ خودرو و موتورسیکلت‌های برقی است، در این رابطه سال گذشته تفاهمنامه‌ای با مپنا به امضا رسید که در نقاطی که اعلام می‌شود، ظرف مدت 15 روز نسبت به ایجاد زیرساخت برای اتصال به شبکه برق سراسری اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو ایستگاه در برج میلاد تهران و مشهد به صورت پایلوت احداث شده، افزود: افزایش تعداد ایستگاه‌ها متناسب با خودروهای برقی است که تردد می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: شهرداری درخواست توسعه ناوگان برقی حمل و نقل عمومی را از دولت داشته و وزارت نیرو در پاسخ به این تقاضا اعلام آمادگی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برقی شدن خودروها قطعا به نفع مردم و صنعت برق است، خودروهای عمومی می‌توانند از مزیت انرژی فراوان و ارزان استفاده کنند، یعنی در ساعاتی از شبانه روز که مصرف پایین است نسبت به شارژ باتری اقدام و در طول روز تردد داشته باشند.

رجبی‌مشهدی خاطرنشان کرد: استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی علاوه بر مباحث صرفه اقتصادی برای محیط زیست نیز بسیار با اهمیت است. در حال حاضر 70 درصد آلایندگی هوا در کلانشهر تهران مربوط به تردد اتوبوس و موتورسیکلت‌ها است که با استفاده از خودروهای برقی تا حد زیادی این مسئله قابل حل خواهد بود.

وی با بیان اینکه اکنون ما توان ساخت صددرصدی تجهیزات مورد نیاز ایستگاه‌های شارژ برقی را در داخل کشور داریم، گفت: برنامه‌ریزی صنعت برق این است که در سال جاری کلیه خدمات مربوط به مشترکین را که از طریق موتورسیکلت‌های بنزینی انجام می‌داد، از طریق موتورسیکلت‌های برقی انجام دهد. 

سخنگوی صنعت برق درباره تعیین نرخ برق استفاده‌کنندگان از خودروی برقی نیز اظهار داشت: قیمت برق بر اساس نرخ برق تجاری محاسبه می‌شود و برای هر کیلووات ساعت حدود 80 تومان خواهد بود.

وی با اشاره به صرفه اقتصادی استفاده از برق به عنوان سوخت به جای بنزین تاکید کرد: با توجه به قیمت کنونی بنزین، موتورسیکلتی که 200 کیلومتر پیمایش و سالانه 2100 لیتر مصرف بنزین دارد، اگر به جای بنزین از برق به عنوان سوخت استفاده کند سالانه 5.2 میلیون تومان کاهش هزینه و صرفه‌جویی خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، نمایندگان مجلس در هفته جاری طی مصوبه‌ای ضمن معاف کردن واردات خودروهای تمام برقی از دریافت و ارائه گواهی اسقاط خودرو، دولت را موظف کردند زمینه تولید این خودروها در داخل را فراهم کند.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا