معرفی پیشروترین برند صنعت اسکوتر چین از سال ۱۹۸۷
معرفی پیشروترین برند صنعت اسکوتر چین از سال ۱۹۸۷
ZNEN پیشروترین برند صنعت اسکوتر از سال 1987 است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، گروه خودروسازی China Zhongneng، مجموعه‌ای در مقیاس بزرگ است که در توسعه و ساخت و بازاریابی داخلی و بین‌المللی موتورسیکلت فعالیت می‌کند.

این شرکت در سال ۱۹۸۷ تأسیس شد و دارای تعداد زیادی شرکت تابعه است. این گروه که مقر آن در (Taizhou)، استان ژجیانگ، چین قرار دارد و مساحت ساخت آن ۲۴۰،۰۰۰ متر مربع است.

با نزدیک به ۱۰۰۰کارمند، این شرکت سالانه ششصد هزار قوای محرکه، سیصد هزار دستگاه موتورسیکلت برقی و پانصد هزار دستگاه موتور سیکلت بنزینی تولید دارد.

گروه وسایل نقلیه Zhongneng شرکت تحت لیسانس برند موتورسیکلت رده‌بالای ایتالیا Moto Morini است که قدمتی نزدیک به ۱۰۰ سال دارد. این مرکز دارای مرکز تحقیق و توسعه و یک کارخانه تولید در میلان ایتالیا است.

موتور دو سیلندر موتو مورینی ۱۲۰۰ سی‌سی که دارای شکل V با زاویه ۸۷ درجه و مدل‌های کاملاً دست‌ساز در بازار حمل‌ونقل بزرگ اروپا بی نظیر است.

این گروه صاحب موتورسیکلت برقی “مدرن” و مارک‌های موتورسیکلت بنزینی (ZNEN ،Fosti ،Motowin و Fuxianda) است. محصولات آن شامل قوای محرکه، موتورسیکلت بنزینی، اسکوتر، باتری لیتیوم، قطعات و کالاهای فرهنگی است.

این گروه سیستم یکپارچه ISO9000، سیستم ISO14001 و سیستم OHSAS18001 را به‌صورت یک سیستم مدیریت یکپارچه ادغام کرده و دریافت گواهینامه را با موفقیت پشت‌سر گذاشته است. محصولات موتورسیکلت تولید شده توسط این شرکت با استقبال خوبی روبرو شده و مارک تجاری “ZNEN” به عنوان «برند برتر چین» شناخته شده است.

محصولات گروه خودرو Zhongneng به بازارهای خارج از کشور صادر می‌شود، و به‌ویژه محصولات اسکوتر آن از اعتبار خوبی در بازار بین‌المللی برخوردار است. ۵۰درصد از محصولات این شرکت به کشورهای توسعه‌یافته و مناطقی مانند اروپا و ایالات متحده صادر می‌شود. سایر بازارهای عمده صادراتی شامل آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقای شمالی است. این شرکت دارای ۶۸ محصول دارای مجوز EEC و ۵۲ محصول دارای مجوز EPA است که از این تعداد بیش از ۲۰ محصول دارای حق مالکیت معنوی کاملاً مستقل هستند. این گروه یکی از تولیدکنندگان حرفه‌ای اسکوتر با بیشترین تعداد محصولات معتبر در اروپا و آمریکا و مستقل‌ترین محصولات مالکیت معنوی است. این محصولات به بیش از ۱۰۰ کشور جهان فروخته می‌شوند و توسط بیش از ۴۰۰ نمایندگی درجه یک در سراسر جهان انتخاب می‌شوند. این شرکت پیشرو در تحقیق و توسعه، ساخت و فروش اسکوتر است.

در سال ۱۹۸۷
بنیانگذار Zhejiang Zhongneng Group، آقای Chen Huaneng در سال ۱۹۸۷ یک شرکت اپتوالکترونیک در زادگاه خود ژجیانگ تأسیس کرد.

در سال ۱۹۹۶
آقای چن منابع را برای راه‌اندازی گروه Zhongneng در سال ۱۹۹۶ ادغام کرد و این زنجیره صنعتی را به دوچرخه برقی و صنعت موتورسیکلت گسترش داد.

در سال ۱۹۹۸
گروه ژونگ ننگ با مشاهده الگوی جهانی، قاطعانه برند “ZNEN MOTOR” را در سال ۱۹۹۸ تأسیس کرد.

در سال ۱۹۹۹
تولیدقوای محرکه و ایجاد مارک “Benneng Engine”، و شروع به توسعه محصولات جدید به‌طور مستقل.

در سال ۲۰۰۰
گروه Zhongneng مبلغ زیادی را صرف ساخت کارخانه جدید ۸۰ هکتاری که در سال ۲۰۰۲ به پایان رسید، اختصاص داد.

در سال ۲۰۰۴
در سال ۲۰۰۴ سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو را آغاز کرد و برند “ZNEN AUTO” را ایجاد کرد.

در سال ۲۰۰۵
Zhongneng نخستین مدل ZNEN MOTOR را به‌طور مستقل طراحی کرد که “S ZNEN-King” بود و آن را به بازار عرضه کرد و از تولیدکنندگان موتورسیکلت اروپایی و آمریکایی افتخار بزرگی کسب کرد. در همان سال، Zhongneng سرمایه‌گذاری کرد تا دوباره یک کارخانه موتورسیکلت جدید بسازد.

در سال ۲۰۰۶
ظرافت و کیفیت ZNEN MOTOR از تولیدکننده معروف موتورسیکلت ایتالیایی قدردانی کرد. در سال ۲۰۰۶، دو شرکت چند مدل کلاسیک را با هم تهیه کردند که شامل “S Zoom” و “C F8” می‌شد و تقدیر خوبی در بازار کسب کردند.

بعلاوه، Zhongneng با موفقیت نام تجاری قدیمی موتورسیکلت FOSTI را خریداری کرد که قدرت تجارت موتورسیکلت ژونگ ننگ را تا حد زیادی افزایش داده بود. ZNEN MOTOR از آن زمان تاکنون توان خروجی چندگانه ساخت اسکوتر، چوپر و ATV را به‌دست آورده است. Zhongneng دو مارک دارد: ZNEN و FOSTI.

از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸
ZNEN MOTOR مبلغ زیادی سرمایه‌گذاری کرده و مجموعه‌ای از مدل‌ها را پشت سر گذاشت؛ از جمله M Kangaroo L Roar و F Goldfish.

در سال ۲۰۰۷
Zhongneng تولیدکننده ارشد اتومبیل چین را با عنوان Anhui Anchi Automobile Industry Co.، Ltd. خریداری کرد و شروع به ساخت کارخانه اتومبیل جدید کرد.

در سال ۲۰۰۹
Zhongneng با قاطعیت پیشرفت کرد و تلاش کرد تا تحت تأثیر بحران مالی جهانی، به‌دنبال عوامل محلی باکیفیت در جهان بگردد و رشد نسبی قوی در این صنعت نشان داد.

در سال ۲۰۱۸
در دوره بازیابی اقتصادی موتورسیکلت، زونگ ننگ بر اساس تصویر خوب در جهان تبدیل به برند پیشرو صنعت اسکوتر چین و جزو ۳ فروشنده برتر اسکوترهای کلاسیک در چین شد.

  • نویسنده : محمدعلی نژادیان
  • منبع خبر : chinamotorworld