افزایش سرقت موتورسیکلت و مغازه  در اصفهان
افزایش سرقت موتورسیکلت و مغازه  در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در ۴۰ روز گذشته سرقت منزل، خودرو، کیف قاپی و جیب زنی در اصفهان با کاهش قابل توجهی روبرو بوده است، درحالی که سرقت از مغازه، اماکن و موتورسیکلت افزایش داشته است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سردار مهدی معصوم بیگی در نشستی با خبرنگاران که ظهر امروز (یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت) برگزار شد، با اشاره به اینکه طی ۴۰ روز گذشته از سال ۹۹، در بیشتر مؤلفه های امنیت ساز وضعیت خوبی در استان داشتیم، اظهار کرد: در این مدت سرقت منزل، خودرو، کیف قاپی و جیب زنی با کاهش قابل توجهی روبرو بوده، گفت: سرقت منزل ۲۵ درصد، خودرو ۱۰ درصد، کیف قاپی ۵۴ درصد کاهش داشته است، در برخی سرقت ها مثل سرقت از مغاره و اماکن و موتورسیکلت افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش جرم و سرقت تک مولفه ای نیست، تصریح کرد: تا زمانی که پارکینگ نباشد یا باشد و فرهنگ استفاده از آن وجود نداشته باشد فرصت ارتکاب جرمی همچون سرقت موتورسیکلت ایجاد می شود.

سردار معصوم بیگی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر آزادی زندانیان بر وضعیت امنیت استان، گفت: در این راستا اتاق اندیشه ورزی تشکیل داده و درحال بررسی موضوع هستیم.

  • منبع خبر : ايسنا