پرداختن به موضوع اهمیت استفاده از موتورسیکلت ها در سومین کنفرانس جهانى وزیران در سوئد

به گزارش موتورسیکلت نیوز، در این کنفرانس هیئت های مستقل به اتفاق آرا موافقت کردند که موتورسیکلت ها از جایگاه مهمی در ترافیک و جامعه برخوردار هستند و به دلیل نگرانی های ایمنی نباید از آنها طاعون ساخت. این هیئت توصیه کرد:

• ارتقاء آموزش و همچنین آموزش مقرون به صرفه و موثر برای بهبود مهارت های سواری هنگام اخذ مجوز در کشورهای کم درآمد و متوسط، ارتقاء گذاشتن کلاه ایمنی و در نظر گرفتن بروزرسانی آموزش راننده خودرو برای تشخیص بهتر موتورسیکلت ها انجام شود.
• به روز کردن الزامات فنی وسیله نقلیه بر اساس چارچوب تنظیم مقررات فنی سازمان ملل متحد و از طریق اجرای قانون راهنمایی و رانندگی، ضمن شناخت تنوع منطقه ای، تغییر در زیرساخت ها، شرایط ترافیکی و مراحل توسعه اقتصادی.
• بهبود و نگهداری زیرساخت های جاده ای با واگذاری صاحبان زیرساخت های شهری و روستایی به منظور ارتقاء کیفیت، نگهداری و دوستی با موتورسیکلت در جاده ها و شناسایی نقاط سیاه.

همچنین گزارش آقای Tom Bishop در مورد رشد سریع موتورسیکلت ها در کشورهای آفریقایی که منجر به یک سطح زندگی بالاتر، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و شغلى می شود، جالب توجه بود. وی از تحقیقات خود در تانزانیا، غنا، کنیا و رواندا خبر داد و از توصیه های وی به دولت ها برای اتخاذ یک روش اندازه گیری به جای ممنوع کردن وسایل نقلیه از ترافیک و ایجاد مزایا برای مردم خبر داد.

در آستانه کنفرانس وزیران، WHO در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که ۲۸ درصد از تلفات ترافیک جاده ای با موتورسیکلت هاى دوچرخ همراه است و در برخی کشورها این نسبت می تواند به اندازه دو سوم باشد. گزارش خلاصه رسمی جلسه درباره ایمنی از دو چرخ محرک را می توانید از اینجا بارگیری کنید.

اعلامیه استکهلم نتیجه این کنفرانس است که امنیت جاده را به اجرای برنامه ۲۰۳۰ توسعه پایدار متصل می کند. همچنین انعکاس توصیه های گروه علمی مستقل علمی کنفرانس و ارزیابی های علمی آن از پیشرفت های انجام شده در دهه گذشته است.

براى اطلاعات بیشتر درباره سومین کنفرانس وزیران جهانی در مورد ایمنی جاده ها اینجا را کلیک کنید.

براى اطلاع از اعلامیه استکهلم اینجا را کلیک کنید.

کنفرانس جهانی وزیران در استکهلم، فوریه ۲۰۲۰

توضیح افراد حاضر در عکس:

سمت چپ: آقای Tom Bishop، مدیر برنامه AMEND
دوم: آقای Edwin Bastiaensen، دبیر کل IMMA
سوم: خانم Johanna Vollrath، دبیر اجرایی کمیسیون امنیت ملی جاده شیلی.
چهارم: Hon. معاون وزیر آقای Niphon Bunyamanee، وزیر کشور تایلند و در سمت راست، دکتر Maria Segui Gomez، عضو گروه علمی کنفرانس وزیران.
منبع عکس: roadsafetysweden

منبع خبر: IMMA

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا