فعالیت های بیشتری از وزارتخانه را بايد به تشکل های بخش خصوص واگذار کنیم

به گزارش موتورسيكلت نيوز، معاون طرح و برنامه و رئیس کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی گفت: در سال گذشته با تشکیل 14 انجمن تخصصی صنایع همگن در استان های مختلف کشور موافقت شد.

به گزارش شاتا،سعید زرندی افزود: این انجمن ها در استان های آذربایجان شرقی، تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کرمان در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی گفت: کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی، بیش از 20 سال پیش در وزارت صنایع و معادن وقت بر اساس قوانین و مقرارات مربوطه شروع به فعالیت کرد.

معاون طرح و برنامه افزود: از سال گذشته، فعالیت این کمیسیون با جدیت بیشتری دنبال شد و جلسات منظمی را برگزار و تصمیمات مهم و عملیاتی را اتخاذ کرد.

زرندی گفت: در سال گذشته 15 نشست با انجمن های تخصصی بخش صنعت و معدن نیز برگزار و در بسیاری از موضوعات مهم وزارتخانه با این انجمن ها هم اندیشی و مشورت شد.

رئیس کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی تصریح کرد: در سال گذشته اقدام بسیار مهمی در تفویض اختیار برخی از وظایف وزارتخانه به بخش خصوصی اتفاق افتاد.

زرندی توضیح داد: در این تفویض که با همراهی و حمایت قاطع وزیر صنعت،معدن و تجارت همراه بود، 7 مورد از موضوعات قابل واگذاری وزارتخانه به عنوان قدم اول به خانه های صنعت و معدن استانها تفویض شد.

وی گفت: اجرایی شدن تفویض در 14 استان در سال گذشته محقق شد و در تلاش هستیم در سال جاری نیز باقی استانها بتوانند این حرکت را اجرایی نمایند.

معاون طرح و برنامه و رئیس کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم موضوعات بیشتری از فعالیت های وزارتخانه را به تشکل های بخش خصوص واگذار کنیم و البته بخش خصوصی نیز در این راستا باید کمک کند تا این اتفاق به بهترین شکل پیش برود.

زرندی گفت: سیاست وزارتخانه کاهش تصدی گیری در بخش تولید و تجارت است و امید داریم بتوانیم از ظرفیت تشکل های صنعتی و معدنی بهره ببریم.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: بدون داشتن انجمن ها و تشکل های قوی بخش خصوصی ، اقتصاد کشور شکوفا نخواهد شد و باید درهمه سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها حضور پر رنگ و تاثیر گذار داشته باشند.

وی گفت: در همه برنامه ها و اقدامات مهمی که وزارتخانه در پیش دارد از نظرات انجمن ها و تشکل ها استفاده می کند و آن را لحاظ می نماید.

زرندی در پایان گفت: معتقدم همانطور که انحصار در دولت بد است انحصار در بخش خصوصی و تشکل ها بدتر است ، لذا باید زمینه فعالیت انجمن ها و تشکل های مختلف در کشور فراهم شود و تجربه دیگر کشورها هم این را نشان می دهد.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا