آمار موتورسیکلت اروپا در سال ۲۰۱۹ افزایش یافت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، ACEM اعلام کرد: در مجموع (یک میلیون و هفتاد و نه هزار و پانصد و بیست و چهار) موتورسیکلت در سال۲۰۱۹ در اتحادیه اروپا ثبت شده است. این افزایش میزان ۸درصد در مقایسه با سال۲۰۱۸ را نشان می‌دهد.

بزرگ‌ترین بازارهای موتورسیکلت اروپا در سال۲۰۱۹

ایتالیا (دویست و سی و یک هزار و ۷۱۲دستگاه)، فرانسه (یکصد و نود و هفت هزار و ۴۷۰دستگاه) و اسپانیا (یکصد و هفتاد و هفت هزار و ۳۷دستگاه) است. ارقام موتورسیکلت شامل هر دو وسیله‌نقلیه دو و سه چرخ با ظرفیت موتور بالای ۵۰سی‌سی و همچنین موتورسیکلت برقی است.

بازار موپد اروپا

بازار موپد اروپا از (دویست و هفتاد و دو هزار و ۳۳۸دستگاه) در سال۲۰۱۸ به (سیصد و سه هزار و ۱۵۲دستگاه) در سال۲۰۱۹ رسید. این نشان‌دهنده افزایش ۱۱٫۳درصد است.

بزرگ‌ترین بازار موپدها در اروپا

فرانسه (نود و یک هزار و ۴۳دستگاه)، هلند (شصت و دو هزار و ۳۴۰دستگاه)، بلژیک (بیست و هفت هزار و ۷۳دستگاه)، آلمان (بیست و پنج هزار و ۲۴۷دستگاه) و ایتالیا (بیست و یک هزار و ۱۳۳دستگاه) بود.

افزایش بازار موتورسیکلت‌های برقی در اروپا

علاوه بر این، بازار موتورسیکلت برقی اروپا از (شش هزار و ۹۰۱دستگاه) در سال۲۰۱۸ به (چهارده هزار و ۱۱۱دستگاه) در سال۲۰۱۹ (+ ۱۰۴٫۴۸درصد) رسید. همچنین تنها ۱٫۳درصد از کل موتورسیکلت‌های ثبت شده در اروپا در سال۲۰۱۹، برقی بودند.

ثبت نام از موپدهای برقی نیز در اتحادیه اروپا از (سی و نه هزار و ۹۴۰دستگاه) در سال۲۰۱۸ به (پنجاه و نه هزار و ۷۷۶دستگاه) در سال۲۰۱۹ (+ ۴۹٫۷درصد) افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت.

بازار چهارچرخ برقی از (سه هزار و ۱۸۴دستگاه) به (دو هزار و ۸۱۶دستگاه) یعنی (-۱۱٫۶درصد) کاهش یافته است.

دبیرکل ACEM ، آنتونیو پرلو، اظهار داشت:

وی گفت: “افزایش بازار تجربه شده در سال۲۰۱۹ فراتر از همه انتظارات است. ده سال پس از بحران، که بر موتورسیکلت نیز تأثیر جدی گذاشته است، این تأیید بازگشت به نگرش عمومی و مثبت نسبت به مصرف است.

این موضوع همچنین نشان می‌دهد که علاقه به موتورسیکلت و موپدها رو به رشد است؛ هم برای رفت‌وآمد و هم برای اوقات فراغت. این تا حدودی بازتابی از حرکت به‌سمت استاندارد محیط زیست یورو۴ است که تاکنون کاملاً تکمیل شده است. همچنین با کاربرد اخیر یورو۵ و عرضه مرتبط با آن در بازار مدل‌های جدید موتورسیکلت، انتظار می‌رود این روند مثبت تا سال۲۰۲۰ ادامه یابد.

رشد در این بخش، علاقه جدید به راه‌حل‌های تحرک سبک شهری را تأیید می‌کند، خصوصاً در مورد بخش وسایل نقلیه الکتریکی. به‌طور کلی، به‌دلیل تعویض وسایل‌نقلیه قدیمی در ناوگان حمل‌و‌نقل، این امر باعث می‌شود سهم موتورسیکلت‌ها و موپدها برای تمیز کردن هوا و تحرک کارآمدتر بهبود یابد. “

نویسنده: محمدعلی نژادیان

منبع: ACEM

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا